Multimediální výchova

OPVK_hor_zkraceny_bezTextu_RGB_eng

HTML

Programovací jazyky jsou dnes uživateli počítačeskryty, protože počítač se ve skutečnosti ovládá klikáním na ikonky. V dřívějších dobách, pokud chtěli uživatelé počítače (např. DIDAKTIK M) spustit nějakou hru, museli si naprogramovat jednoduchý soubor (skript) a museli ovládat alespoň základní znalosti programování v jazyce BASIC. Postupem času se začalo upouštět od jazyku BASIC a na řadu přišli jazyky nové jako PACSAL, C+ aj. Jsou to však počítačové jazyky, které slouží k vytváření aplikací a různých programů, které dnes používáme - jsou to počítačové jazyky vyšší. Nikdo z uživatelů neví, jak vypadá programování programu jako je např. Word, protože to vědět nepotřebujeme. K ovládání programu nám stačí znát myš a význam příslušných nástrojů v programu.
K tomu abyste vytvořili internetovou stránku postačí jednoduše plnit kroky průvodců založením zdarmazřízené stránky (např. u serveru google). Jednoduchost je však vykoupena nemožností upravit si vzhled stránky. Pokročilí programátoři si mohou stáhnout Wysiwig programy, ve kterých je tvorba stránek jednoduchá a díky možnosti upravit si vlastní vzhled stránky, umožňují realizovat vaše představy. Profesionálové však ovládají počítačový skripovací jazyk, který umožňuje přesně nastavit co, kde a jak se má v prohlížeči zobrazovat, když si někdo otevře vaši internetovou stránku.
V následujících lekcích se seznámíme se základy tohoto počítačového jazyku nižšího řádu, který se jmenuje HTML Provedeme se založením vlastní domény (vlastní internetové adresy). Budeme spravovat vlastní soubory, které budeme ukládat do cizích počítačů a to všechno zcela zdarma, protože využijeme opensource projekty. Kdo se nechce zaměstnávat teorií, ať začne rovnou třetí kapitolou.
přeji mnoho zdaru.

 1. 3 programy
 2. Prohlížení webových stránek
 3. Test - internetové prohlížeče
 4. PsPad
 5. Hlavička HTML
 6. Odstavec a zalomení odstavce
 7. Základní formátování textu
 8. Obrázky
 9. Odkazy
 10. Pracujeme s barvami
 11. CSS styly
 12. Zakládáme vlastní stránky
 13. Správa internetové stránky
 14. Filezilla - FTP
 15. Přesun souborů na server
 16. Hesla
 17. Wysiwig
 18. Obrázek jako odkaz
 19. Fotogalerie
 20. Layout