Multimediální výchova

OPVK_hor_zkraceny_bezTextu_RGB_eng

MIDI & AUDIO

Zvuk nás doprovází po celý život. Již od ranného dětství ovládáme svět a své okolí prostřednictvím zvuku. Křičíme, aby nám dali napít, smějeme se, abychom dali najevo, že se nám to či ono líbí, mluvíme, abychom dali najevo své potřeby a pocity, aj.
V pozdějších letech si začínáme všímat zvuků, které nevytváříme vlastními hlasivkami, ale tvoříme je pomocí různých nástrojů a předmětů. Jsme fascinováni hudbou a projevujeme se tancem, zpěvem nebo přímo hrou na nějaký nástroj. Někteří z nás jsou trpěliví a stávají se z nich hudebníci nebo tanečníci. Mnozí z nás tak trpěliví nejsme, ale hudby se nechceme vzdávat - posloucháme ji.
V následujících kapitolách si vyzkoušíme hudbu vytvářet. Složit vlastní skladbu a pak ji otextovat - vytvořit píseň a udělat radost svému okolí - doprovodit prezentaci vlastních fotek svou hudbou - může být zajímavé a pro někoho se tak třeba otevře nový svět. Využijeme k tomu několik programů, které jsou nabízené zcela zdarma. Jediné, co k tomu potřebujete je počítač, myš, klávesnice a sluchátka nebo reproboxy. Kdo má doma keyboard a MIDI rozhrají, může svůj počítač proměnit v nahrávací studio a může rovnou začít skládat hudbu.
O spoustě věcí se dozvíte v následujících kapitolách. Jsou vytvořeny tak, abyste jimi procházeli od první po poslední. Nic však nebrání tomu, abyste si nyní prolistovali všechny kapitoly a třeba trochu nasáli.
Hudební komunikace

 1. Co to je?
 2. Jak se MIDI přehrává
 3. Notační programy a MIDI
 4. Produkční programy a MIDI
 5. Keyboardy a Karaoke
 6. Program NanoStudio popis
 7. TRG
 8. EDEN
 9. SONG
 10. Nanostudio a bicí part
 11. Nanostudio a melodie
 12. MIXER a MANAGE
 13. Nanostudio a export skladby
 14. Velikost MIDI souboru.
 15. Musescore - úvod
 16. Musescore - export midi
 17. Musescore - vyrábíme melodii
 18. Musescore - vyrábíme rytmus
 19. Musescore - Instalujeme
 20. Nanostudio - Instalujeme