.

72 HODIN PROTI LHOSTEJNOSTI

Již po šesté jsme se 13. října 2017 zapojili do celorepublikové akce 72 hodin proti lhostejnosti a letošním mottem naší školy bylo: „Ptactva a zeleně není nikdy dost“. Jednotlivé třídy měli různé aktivity.

Žáci 1. a 3. třídy nejdřív vydrolovali zrní z klasů obilí, které jsme vypěstovali na školní zahradě. Pak naplnili krmítka z PET lahví, které vyrobili žáci 4. třídy, pověsili je v areálu školy a následně hledali, kde jsou umístěny ptačí budky.

Žáci 2. třídy vyráběli krmítka pro ptáčky z kelímku od jogurtu a plnili je směsí semínek a tuku. Tyto krmítka pověsí v areálu školy, až začne mrznout.  Navíc ještě pleli záhon před školou.

Žáci 4. třídy vyráběli krmítka pro ptáčky z PET lahví. O své výrobky se podělili s žáky 1. a 3. třídy a na oplátku dostali zrní. Společně rozmístili krmítka v areálu školy.

Žáci 5. třídy hrabali listí v areálu školy a vedli si velmi dobře.

Šesťáci vysadili dvě třešně do našeho ovocného sadu, okopali ovocné stromky, ke kořenům navezli spadané listí a čistili od plevele keře podél plotu.

Žáci 7. třídy pracovali na obecním hřišti – čistili běžeckou dráhu a kamínky do plevele.

Osmáci vyčistili ptačí budky, které jsme v areálu školy umístili v loňském roce. Doryli školní záhon a zaseli ozimy.

Žáci deváté třídy sázeli na hřišti okrasné keře, vyčistili doskočiště a vypleli plochu u vstupního kamene.

Všem zúčastněným náleží pochvala za dobře odvedenou práci a rodičům poděkování za zapůjčení nářadí. Foto ve "Fotogalerii".

Bc. Jarmila Sedláková