.
DÁREK PRO TATÍNKY (2.ročník)
Když jsme v květnu vyráběli pro maminky dáreček ke Dni matek, bylo nám tatínků trošku líto. Proto jsme se pustili do speciálního kutilského dárku, tak jim snad v neděli udělá radost :) Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Gabriela Sokolová
.
ŠKOLNÍ VÝLET 2. ROČNÍK
.
ŠKOLNÍ VÝLET 7. ROČNÍK
Konečně se nám podařilo vyrazit na třídní výlet! Ve čtvrtek (10.6.2021) odpoledne jsme odjeli do kempu ve Sloupu v Čechách. Spali jsme pod stanem, sami si vařili, koupali se v místním koupališti. Navštívili jsme hrad Sloup, skalní divadlo, rozhlednu… Domů jsme se vrátili v neděli (13.6.2021) dopoledne. Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli s dopravou tam i zpět. Foto ve "Fotogalerii".
Hodnocení výletu samotnými žáky sedmé třídy:
„Můžu říct, že stavění stanů bylo docela obtížné.“ „Stanů bylo 5, ale štípanců bylo bohužel více než dní v roce.“
„Když jsme postavili stany, tak jsme se šli koupat.“ „Koupání ve vodě a chození na boso byly naše nejoblíbenější činnosti.“ „Moc jsme toho nenaspali.“ „Dokonce i posilovnu jsme měli, ale za sprostá slova.“ „Holky dělaly za sprostá slova 10 dřepů a kluci 5 kliků.“ „Na školním výletě jsme zažili spoustu zážitků.“
„Bylo to fajn, stala se tam z nás parta, která drží spolu.“ „Celkově se mi ten výlet líbil, mohl klidně být delší a doufám, že bude zase znovu.“
„A myslím si, že tu naši věčně rozhádanou třídu to nějak spojilo. A bylo to super. Snad bude více takovýchto výletů.“
Mgr. Václava Militká
.
DIVADLO 4. ROČNÍKU ZAHRÁLO OSTATNÍM TŘÍDÁM
Když nás sedmáci před nějakým časem pozvali na své divadelní představení, byli jsme rádi a užili jsme si to. Jejich divadlo potom vidělo ještě několik tříd, ale pro 1. a 2. třídu nebylo vhodné a tak nás napadlo, že bychom mohli nacvičit pro naše nejmenší nějakou pěknou pohádku. Týden jsme po chvilkách trénovali, chystali kostýmy a kulisy a pak přišel náš den. Zahráli jsme 15 minutovou pohádku Dva tovaryši prvňákům a druhákům. Dětem se hraní tak zalíbilo, že odhodily stud a chtěly hrát všem, nejlépe celé škole, celému světu:). A tak jsme hráli pro mateřskou školu, 3., 5., 6. a 7 . třídu a rodičům. Také pan ředitel se přišel podívat. Máme velké herecké rezervy, ale pro začátek jsme spokojeni a děti jsou tak nadšené, že hned začaly přemýšlet o nějakém "příště". Děkujeme úžasným divákům za bezpečnou atmosféru a milé reakce. Bylo nám ctí a potěšením. Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Klára Janošová
.
BESEDA O VČELÁCH (2.+4.ročník)
Protože se s druháčky učíme o včelách, poprosili jsme zkušeného včelaře p. Wagnera, aby obohatil naše vědomosti o včelím světě. Začali jsme informacemi o historii, poté o členech včelí rodiny a práci každého z ní. Proč se z některých larev stanou dělnice, z některých trubci a kdo má to výsostné právo stát se královnou? Kde berou včelky vosk na stavění pláství a kam že si ukládají nektar? Jak je dokáží včelaři zmást, že při práci v úlu nedostanou žihadlo? To vše my a čtvrťáci, kteří se k nám připojili, už víme. Děkujeme za to. Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Gabriela Sokolová
.
Z NOUZE VZNIKAJÍ ZAJÍMAVÉ VĚCI (3.+4.ročník)
Dne 3. června 2021 nečekaně vznikla situace, kdy jsme potřebovali z organizačních důvodů na hodinu spojit třídy. A nečekaně krásně byla tato společná hodina také prožitá. To jsou ty věci, které dopředu nenaplánujete a ony tak nějak samy od sebe vykvetou. Čtvrťáci jsou na čtenářské dílny zvyklí, ale ve společnosti třeťáků zážitek z četby získal nový rozměr. Čtvrťáci a třeťáci, každý se svou knihou, (kdo neměl svou knihu, vzal čítanku) 20 minut v tichosti četli. Potom si každý čtvrťák našel "svého" třeťáka, seznámili se navzájem (pokud se neznali) a sdíleli spolu zážitek ze své četby. Na závěr každý řekl ostatním v kruhu o knize svého parťáka. Bylo pěkně, ptáci zpívali a my společně s třeťáky prožili neobvyklou hodinu čtení. Knihy nás baví a v dobré společnosti obzvláště:) Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Klára Janošová
.
VESELÉ ZOUBKY (1.ročník)
Tak jako v předešlých letech byl pro letošní prvňáčky koncem května připraven program s názvem „VESELÉ ZOUBKY“. Žáci se seznámili s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou, jak se mění a co je zubní kaz. Probrali jsme zásady správné péče o zoubky, jak si je čistit, aby byly bez kazu a hlavně proč navštěvovat zubního lékaře. Na interaktivní tabuli jsme měli plno cvičení na procvičení – křížovky, doplňovačky, zdravé nakupování a podobné. Čekal na nás i krátký film - Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Závěrem se vyplnil pracovní list a za odměnu všichni dostali dárkovou taštičku, ve které byl zubní kartáček, zubní pasta, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro čištění zubů a samolepky. Tato akce byla nejen zábavná, ale zároveň i přínosná. Dětem se moc líbila. Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Markéta Vlková
.
DEN DĚTÍ
Letošní Den dětí proběhl trochu netradičně... Z minulých let bývalo zvykem, že Den dětí pořádala obec, ve škole jsme aktivit měli minimum. Žáky z 2. st., ale letos napadlo, že by mohli uspořádat Den dětí pro žáky 1. st. - to znělo logicky a bylo cítit i nadšení. A tak si jednotlivé třídy od 7. až po 9. ročník naplánovaly desítky soutěží, kvízů, sportovních aktivit a hromadu jiných zábavných úkolů. Některé třídy používaly kostýmy, jiné vymyslely vlastní platidlo, další třeba odvážnou stezku. Akce to byla moc pěkná a proběhla v perfektním duchu i náladě. Rozhodně chceme příští rok opakovat a udělat z toho novou tradici - 2. stupeň pro 1. stupeň. Foto ve "Fotogalerii".
Jan Táborský
.
ZPRACOVÁNÍ STARÝCH PNEUMATIK (4. ročník)
Být celý den v rouškách není žádný med a tak se často chodíme učit ven. Jenže letos naštěstí i dost prší a pak se nedá sedět na zemi....a tak vznikla myšlenka vyrobit něco k sezení venku. Pan ředitel nám přivezl na vozíku pneumatiky z pneuservisu v Úštěku. Poprosili jsme o pomoc rodiče, protože bychom výrobu sami nezvládli! A 28. května 2021 přišlo 5 tatínků s vrtačkami a už to jelo! Provléknout správně lano byl oříšek, ale nakonec ho všechny děti rozlouskly, s utahováním zas pomohli siláci tatínci a z výsledku máme velkou radost. I když mají děti na pneumatikách nasprejovaná svá jména, sezení poslouží i ostatním dětem ze školy. Ze srdce děkuji ochotným rodičům, moc si jejich pomoci vážím a mám radost ze společného díla, které plně využijeme. Stejně práce rukama v dobré společnosti má svoje nenahraditelné kouzlo! Díky! Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Klára Janošová
.
SLAVNOST SLABIKÁŘE
Letošní slavnost pro děti z první třídy a jejich rodiče proběhla 8. prosince 2020 netradičně. V duchu současných omezení jsme kombinovali aktivity ve třídě s on-line přenosem přímo na monitory rodičů. Na začátek museli všichni zamávat maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům... do kamery a teprve poté jsme mohli začít :) Prvňáčci pomáhali vodníkovi plnit pět úkolů a zachraňovat rybičky. Na úkolech jsme si vyzkoušeli, co všechno již umíme a tudíž jsme byli pro vodníka velmi důležitými pomocníky. Vše se podařilo, rybičky byly zachráněny a zachránci mohli konečně získat svůj první slabikář. Každý ze zachránců ještě získal pamětní list a diplom zachránce. Poslední hodinu jsme si nazdobili perníčky, které nám upekla paní Šmatová, které tímto moc děkujeme. I přes nástrahy, které nám tato doba přinesla, jsme si slavnost moc užili. Zážitek ve třídě samozřejmě nelze plnohodnotně nahradit, ale i přesto využilo tuto možnost 15 z 19 rodičů, což je příjemné číslo. Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Markéta Vlková
.
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA
4. prosince 2020 by vzhledem k současným okolnostem byl "normální" den. Deváťáci ale nechtěli přijít o svou tradiční mikulášskou nadílku, a tak jsme přemýšleli, jak dodržet stávající opatření a přitom nadílku umožnit. Nakonec jsme část přesunuli ven a část proběhla mimo prostor třídy, popř. s rozestupy více jak 5 metrů. Bylo to složité, ale splnilo to účel. Deváťáci byli rádi, že jim tradiční akce neutekla mezi prsty, a ostatní žáci a děti v MŠ byli zase spokojení, protože o oblíbenou akci úplně nepřišli. Příští doufejme už v normální průběh... Foto ve "Fotogalerii".
Jan Táborský
.
SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT
.
FYZIKA V RUKÁCH CHEMIKA
Po dlouhé době jsme se dne 1. října 2020 vydali se žáky II. stupně na exkurzi do Litoměřic. Jeli jsme na vědeckou show s názvem "Fyzika v rukách chemika". Tuto akci si pro nás připravili na litoměřickém gymnáziu a žáci měli příležitost shlédnout pokusy se suchým ledem, kapalným dusíkem a mnoho dalšího. Také si mohli zakoupit domácí zmrzlinu nebo balónek naplněný heliem. Ovšem největším přínosem akce bylo, že část výtěžku získá litoměřický Hospic! Foto ve "Fotogalerii".
Mgr. Václava Militká
.
PROJEKTOVÝ DEN MIMO ŠD - MÝDLÁRNA
25. září 2020 jsme absolvovali projektový den mimo ŠD. Navštívili jsme MÝDLÁRNU RUBENS v Růžové u Děčína, kde se vyrábí mýdla pouze z 100% přírodních látek s bylinkami a jejich esencemi. Žáci se seznámili s historií výroby mýdel, sami si ozdobili pomocí rádýlek, vykrajovátek a nožíků mýdlo, které poté vložili do košíčku a nazdobili si ho. Venku jsme si prohlédli bylinkovou zahrádku a byli jsme seznámeni s bylinkami a jejich účinky. Žáci se prošli po chodnících naboso, které byly ve vnitřních i venkovních prostorech. Nakonec si žáci měli možnost nakoupit v obchůdku. Foto ve "Fotogalerii".
Denisa Šulevková
.
PROJEKTOVÝ DEN MIMO ŠD - HISTORYPARK
V pátek 11. září 2020 v rámci šablony 2.V/13 Projektového dne mimo ŠD jsme s žáky navštívili HistoryPark v Ledčicích. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a každá skupina absolvovala blok Experimentální archeolog, Stroj času, Archeolog badatel a Keramika v pravěku. Žáci se v rámci projektové výuky dozvěděli o historii keramiky a potom si zkusili vytvořit vlastní sošky nebo nádobí. Vyzkoušeli si práce archeologa, kdy dělali vykopávky. Zkusili určit z kterého období je kostra a artefakty v hrobu. Dozvěděli se, proč se mrtvím dávaly do hrobu různé předměty. Zakreslovali do záznamu artefakty, jak je v hrobu našli a seznámili se s historií lidí v pravěku. Projektový den se vydařil a líbil se nám i dětem. Vřele doporučujeme na rodinný výlet. Foto ve "Fotogalerii".
Naděžda Umanová