.

SLAVNOST SLABIKÁŘE

--- článek se připravuje ---


.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Dne 13. prosince 2018 se atrium školy opět proměnilo na výstavní síť. A že bylo co vystavovat! Každoroční nákupy na Vánoce mohly směle začít. O zboží je takový zájem, že pár minut po zahájení výstavy už některé výrobky vůbec nejsou k sehnání... A co, že jste mohli nakupovat? Mnoho a mnoho věcí nejen s vánoční tématikou z dílen školní družiny, střediska volného času, jednotlivých ročníků i jednotlivců. Nemá smysl jmenovitě uvádět, podívejte se raději na fotografie, tam uvidíte, že výrobků byly desítky, nebojím se říct stovky druhů. Bohužel ti, co se k výstavě dostanou až v odpoledních hodinách, mají už velmi omezený výběr, protože 70%-80% výrobků už je prodaných.

Ruční výroba má u nás dlouholetou tradici, je až neuvěřitelné, co všechno dokážou s pomocí paní vychovatelek a učitelek dětské šikovné ruce vyrobit...jsem na vás všechny pyšný, jen tak dál :) Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

PŘEDVÁNOČNÍ TVOŘENÍ RODIČŮ A DĚTÍ Z 5. ROČNÍKU

Alespoň na chvili jsme zastavili 12. prosince 2018 předvánoční shon a sešli se v přátelské náladě v 5. třídě - rodiče, děti, paní učitelka. Vyrobili jsme zimní dekoraci, poseděli, popovídali si a pochutnali na dobrotách od maminek. Pár fotografií ve "Fotogalerii".
Mgr. Gabriela Sokolová

.

NÁVŠTĚVA "DĚTSKÉHO SVĚTA MÉĎA" V BOHUŠOVICÍCH A BAZÉNU V ČESKÉ LÍPĚ

Někdy se stává, že naše zhýčkaná společnost zůstane bez elektrické energie. To pak všechno kolabuje, nefunguje, nesvítí, netopí.... Co potom ve škole, když je tam zima a tma? Hrát si na schovávanou v zimních bundách se nám nechtělo, a tak jsme všichni školu 7. prosince 2018 opustili. 1. st vyrazil do "Dětského světa Méďa" v Bohušovicích, kde řádili na všech možných klouzačkách, skákačkách a prolézačkách. 2. st. pevně utužoval své zdraví a cíl jejich cesty byl v bazénu v České Lípě. Tobogány tam málem prodřeli, co vám budu povídat... Foto najdete ve "Fotogalerii".

Jan Táborský 


.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA VE ŠKOLE

Žáci devátého ročníku se na 5. prosince 2018 velmi těší...mohou totiž poletovat po škole v čertovských kostýmech, mohou bez komentářů smrdět a být celí špinaví :) Kromě andílků samozřejmě... Tradiční akce na škole opět potěšila zejména děti v a žáky 1. st. Andílci rozdali všem záložky do knížek a vánoční perníčky. Záložky i perníčky jsme si sami vyrobili při školních činnostech, bonbónů a sladkostí mají děti všude dost. I čerti se činili, zásoba pytlů jim na hřišníky nestačila a pohled na poloprázdné třídy, odkud zmizeli všichni zlobivci, vzbudil ve zbytku dětí lítost a tak je zpíváním krásné písničky opět od čertů vykoupili. Zachránili jim přímo život a ušetřili je od pekelné jízdy po čertovské dálnici direkt rovnou do pekla! Tak jim koukejte ještě jednou pořádně poděkovat! A Mikuláš? Ten se zase nevešel ani do dveří.... Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Na tradiční obecní akci tradičně opět vystoupili naši žáci a děti :) Dne 4. prosince 2018 se od 18h slavnostně rozsvěcel vánoční strom v Liběšicích. Děti z si připravily sérii básniček a žáci ze zazpívali vánoční koledy a zarecitovali básně s vánoční tématikou.

Jan Táborský


.

PLANETÁRIUM PRAHA (5.ročník)

Téma „Vesmír“ v rámci přírodovědy jsme zahájili 3. prosince 2018 návštěvou Planetária v Praze. Pohled na noční oblohu, souhvězdí a planety Sluneční soustavy nás všechny uchvátil. Velmi jsme se pobavili u pohádky Polaris s ledním medvědem a tučňákem, kteří cestovali vesmírem.

Při návštěvě našeho hlavního města jsme nemohli vynechat návštěvu Staroměstského náměstí a Karlova mostu. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Gabriela Sokolová


.

PODZIMNÍ POZNÁVÁNÍ ROSTLIN 2018

Dne 10. října 2018 15 žáků reprezentovalo naší školu v soutěži Podzimní poznávání rostlin, která se konala v Litoměřicích. Celkem se zúčastnilo 74 žáků z deseti škol okresu Litoměřice.

Umístění našich žáků v jednotlivých kategoriích:

3. ročník (maximální počet bodů = 11, poslední místo bylo 6.)

Franěk Adam – 1. místo (11 bodů)

Křížová Irena – 2. místo (10 bodů)

Eflerová Tereza – 3. místo (9,5 bodu)

4. ročník (maximální počet bodů = 9,5, poslední místo bylo 4.)

Filandrová Kateřina – 1. místo (9,5 bodu)

Hamouzová Veronika – 1. místo (9,5 bodu)

5. ročník (maximální počet bodů = 23, poslední místo bylo 4.)

Pohlová Vanesa – 2. místo (12 bodů)

Kuchařová Veronika – 2. místo (12 bodů)

7. ročník (maximální počet bodů = 28,5, poslední místo bylo 17.)

Forgačová Nela – 4. místo (26 bodů)

Cilinková Klára – 15. místo (15,5 bodů)

8. ročník (maximální počet bodů = 29, poslední místo bylo 11.)

Hrabáková Alena – 5. místo (26 bodů)

Kylíšková Nela – 7. místo (23,5 bodu)

Rajmanová Barbora – 8. místo (22,5 bodu)

9. ročník (maximální počet bodů = 30, poslední místo bylo 10.)

Šulevková Alexandra – 10. místo (12 bodů)

Mgr. Václava Militká


.

"ČOKOLÁDA" - projektový den (2. a 3. ročník)

logoDne 29. listopadu 2018 druháci a třeťáci poznali čokoládu z různých pohledů v rámci projektového dne. Vyrazili jsme do pražského muzea a výrobny, kde jsou na čokoládu odborníci na slovo vzatí. Prozkoumali jsme historii, pěstování kakaovníku pravého, zpracovávání kakaových lusků, první nejisté setkání kakaového bobu s Evropany a kochali se spoustou vystavených exponátů, které nás vtáhly do čokoládového dobrodružství lépe než tisíce slov. Co takový kakaový bob prožije za dobrodružství než se stane součástí lahodné čokolády! Věděli jste, že květy kakaovníku je schopen opylovat jen jeden jediný druh hmyzu? Je tak malý, že jsme ho tváří v tvář viděli až pod lupou! Na závěr jsme si sami vyrobili vlastní čokolády, ale pravé čokolády! Takové ty, co se rozplynou na jazyku jako lehounké pohlazení. Poznali jsme také, jak dalekou cestu čokoláda urazila od té podoby, kterou používali jako první lidé Aztékové a Mayové, kteří si kakaový bob nadrtili spolu s chili, aby měli sílu lovit.

A ještě jedna dobrá zpráva. Pravá čokoláda snižuje cholesterol!:) Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Klára Janošová


.

DIVADLO K.H.MÁCHY LITOMĚŘICE - Homevideo

Dne 13. listopadu 2018 si celý druhý stupeň vyrazil za zážitky do Divadla Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. Zhlédnuté představení mělo žákům ukázat, jaké následky může mít kyberšikana, jak se můžeme bránit a jak důležitou roli hraje okolí oběti. Divadelní představení s názvem HOMEVIDEO bylo opravdu šokující a určitě donutilo každého v publiku se nad tímto tématem hluboce zamyslet.

A jak se s tímto zážitkem vypořádali samotní žáci, si můžete přečíst zde z jejich komentářů:

Abychom si uvědomili, že kyberšikana je nelehká záležitost a abychom zhruba věděli, jak se v takové chvíli zachovat. Škoda, že ti kamarádi mu nepomohli a vlastně že na to vše byl sám

Rozhodně mu mohli pomoct rodiče. Bohužel, „peníze až na prvním místě.“ A ten jeho kámoš při něm stát taky mohl. Ale tak to holt chodí

Nelíbilo se mi, že se zastřelil a že to neřešil jinak. Já bych s tím šel na policii

Šli jsme tam proto, abychom věděli, kam až může kyberšikana zajít

Bylo to celkem pravdivý v tom, že to fakt tak v dnešním světě je. Ta hra byla hodně o zamyšlení, fakt že jo

Bylo to dost drsné, ale jeli jsme tam, abychom si uvědomili, co se v dnešním světě děje

Byli jsme tam proto, abychom si uvědomili, co můžeme na internet dávat a co ne. A že se dá vše vyřešit jinak než násilím

Mgr. Eva Trnková


.

MUZIKÁL PRAHA (1. - 5.ročník)

Dne 6. listopadu 2018 žáci z prvního stupně (někteří i z druhého) navštívili v Praze divadlo Hybernia, kde se hrál muzikálKRÁLOVNA KAPESKA“.  Pohádkový příběh se odehrál na jednom malém ostrově, kde byla tři království – Popelkov, Zlatovláskov a Honzovsko. Na všechna království dohlížela královna přírodních sil, zkráceně K.P.S. = KAPESKA. Samozřejmě zde nemohla chybět záporná postava krále tajemných sil  (K.T.S. = KATES).  A jak už to v pohádkách bývá i tady zvítězilo dobro nad zlem. Děj byl zaměřený  hlavně na ekologii (čistota vody, vzduchu, lesy,…), což jsme jako ekoškola velmi uvítali. Všem se muzikál líbil, ale abychom splnili všechna očekávání ze školního výletu, zastavili jsme se i na nákupy na blízkých trzích:) Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Markéta Vlková


.

IPS STŘEDISKO LITOMĚŘICE (9.ročník)

V pátek 2. listopadu 2018 se žáci devátého ročníku zúčastnili návštěvy informačního a poradenského střediska v Litoměřicích. Žáci obdrželi hodnotné informace o možnostech studia po základní škole ať už v Ústeckém kraji, tak i v dalších nejbližších krajích. Ti, co ještě nejsou rozhodnuti, kam na střední školu, získali nápady a inspiraci, na co se mají zaměřit. Dále byla žákům nabídnuta možnost testování k čemu mají vlohy.

Mgr. Tereza Hotová


.

FLORBAL LOVOSICE

V úterý 23. října 2018 se konal v Lovosicích turnaj ve florbalu pro 1. stupeň ZŠ. Je to celorepublikový turnaj a náš tým "Berani" se umístil na 5. místě z 9 zúčastněných škol. Tímto žákům děkuji za reprezentaci naší školy a výborný výkon a přístup ke hře. Foto ve "Fotogalerii".

Turnaje se zúčastnili tito žáci:

  1. Filip Krupička
  2. Tadeáš Nepovím
  3. Veronika Hamouzová
  4. Vojtěch Martinovitz
  5. Marek Efler
  6. Ondra Černý
  7. Ondra Šubrt
  8. Filip Rajman
  9. Lukáš Jaroš

Naděžda Umanová


.

PREVENTIVNÍ PROGRAM (7. ročník)

V pátek 26. října 2018 sedmáky navštívili tři pracovníci z protidrogového centra ve Vaňově v Ústí nad Labem se svým preventivním programem. Žáci si vyzkoušeli, jaká je jejich představa o škodlivých a přirozených závislostech, dostali odpovědi na své všetečné otázky a zjistili rozdíly například mezi čokoládou, pervitinem a sportem. Program se skládá ze tří bloků, takže se budeme na návštěvu preventistů těšit ještě dvakrát. Program v průběhu týdne absolvovali také další ročníky. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


.

LESNÍ ČAROVÁNÍ (7. ročník)

Ve dnech 22. – 24. října 2018 jsme se se žáky 7. třídy zúčastnili třídenního programu Lesní čarování v Opárenském mlýně.  Celý program vedl náš bývalý pan učitel Jan Kotěra a žáci spolu s ním zažívali spoustu dobrodružství, poznávali přírodu a učili se, jak s ní soucítit. Zkusili jsme si například v tichosti poslouchat les (a dálnici), chodit bosky po lese, a nebo lovit půdní živočichy. Po večerech jsme seděli u ohně, leželi za pecí a v noci jsme se báli duchů. Celé tři dny byly nabité vědomostmi a zážitky, domů jsme se vraceli až ve středu večer plni dojmů. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


« | 1 2 | »