.

EXKURZE NA NĚMECKÝ OYBIN A DO HROBKY V JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ

V úterý 6. března 2018 vyrazilo třicet našich žáků autobusem do Oybinu u Žitavy. Cestou jsme nabrali děti z Verneřic a přes Kamenický Šenov zamířili do Německa.   Oybin jsou horské lázně, krásné městečko uprostřed Žitavských hor s parními vlaky, kostelem na skále a hlavně velkým hradem. Kdysi býval císařský a patřil Karlu IV. Pak tu sídlili mniši celestýni a dnes můžete prohlídkou strávit klidně dvě hodiny.   Protože jsme v zimním počasí nechtěli trávit celý výlet venku, nabídla verneřická paní učitelka, že by nás ještě vzala do Jablonného v Podještědí na prohlídku poutního chrámu, kláštera a katakomb s ostatky svaté Zdislavy. Přijali jsme a rozhodně jsme nelitovali. Někteří z nás se sice v podzemí trochu báli, ale nakonec jsme vyšli živí a zdraví a s půlhodinovým zpožděním jsme dojeli zpátky domů. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra

 


.

TURNAJ VE VYBÍJENÉ

Dne 2. března 2018 se na naší škole konal každoroční turnaj ve vybíjené mezi našimi dětmi a dětmi z úštěcké základní školy Aloise Klára. Zúčastnili se ho žáci z 3., 4. a 5. třídy. Turnaj probíhal v přátelském duchu. Děti si poměřily síly a snad si to i užily. Děkujeme všem žákům a pedagogům za účast a věříme, že se za rok opět sejdeme. Fotografie budou brzo!

Výsledky

3. třída : 1. místo Úštěk

              2. místo Liběšice

4. třída:  1. místo Úštěk

              2. místo Liběšice

5. třída:  1. místo Liběšice

              2. místo Úštěk

Naďa Umanová


.

LYŽAŘSKÝ KURZ

Příroda nám letos se sněhem přála (i když pouze na horách) a v týdnu od 18. února do 24. února 2018 jsme vyrazili na žákovsky oblíbený lyžařský kurz. Změnili jsme místo a po dlouhých letech na Klínovci (vyjma jednoho kurzu v Rokytnici na Jizerou) poprvé vyrazili do Pece pod Sněžkou, konkrétně na chatu Žižkova bouda. Jedním slovem - nadšení! Na výběr z 8 sjezdovek, od nejlehčích po těžší, chata 2 metry vedle sjezdovky (oproti minulým letem, kdy jsme složitě 2x denně cestovali skibusy), ubytování v krásných pokojích s vlastním sociálním zařízením a jídlo? Kapitola sama pro sebe. Luxusní švédské stoly k snídani, teplé jídlo na oběd a večeři, k tomu odpolední svačina a pitný režim po celý den. Naší maximální spokojenost jistě podpořilo i nádherné  počasí a všech 5 lyžařských dní nám svítilo slunce. Poslední den jsme ihned zarezervovali termín na příští rok - bylo to za 5 minut 12, chata je hodně obsazená... Jak nám to letos na lyžích a snowboardu šlo, se podívejte do "Fotogalerie".

Jan Táborský


.

BESEDA O ASII

Dne 26. ledna 2018 se žáci 5. – 9. tříd zúčastnili besedy o Asii, kterou si připravil cestovatel Adolf Formánek. Vzhledem k tomu, že pan Formánek celou Asii sám procestoval, jeho vyprávění doplněné o fotky a videa bylo velmi poutavé. Žáci si mohli vyzkoušet zahalování nikábem a burkou, oděvy žen a mužů v různých částech Asie nebo si prohlédnout blízkovýchodní dýku. Beseda žáky nadmíru zaujala /dokonce si ani nevšimli, že vypršel čas určený pro besedu :) /, proto doufám, že se s panem cestovatelem znovu setkáme při přednášce o jiné části světa. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


.

VZDĚLÁVACÍ VÝLET NA BOREČ

Ve středu 24. ledna 2018 vyrazil Ekotým na Boreč. Slyšeli jste o něm? Je to kopec naproti Lovoši a má jednu zajímavou vlastnost. Na jeho vrcholu se nedrží sníh. Můžou za to ventaroly - pukliny uvnitř kopce, kterými v zimě stoupá teplý vzduch

Ekotým vám může potvrdit, že to nejdřív dost klouzalo. Pak jsme ale přešli výškovou hranici a po sněhu ani památky. Největší zážitek byly průduchy na vrcholu - bylo to, jako když pustíte slabší fén s teplým vzduchem.

Tímto výletem začalo naše mapování CHKO České středohoří. Projedeme nejzajímavější místa, budeme fotit, vše dáme na web Ekotýmu (ekoskolalibesice.cz) a na zdi u počítačové učebny vznikne velká interaktivní mapa. Můžete se těšit! Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra


.

VÝLET 2. ST. NA JELEČ

V jednom z posledních dnů školního vyučování 21. prosince 2017 jsme se s žáky 6.,7. a 8. třídy vydali do Jelče na "zvířecí farmu". V tomto předvánočním čase jsme přinesli vánoční dárečky - krmení, dozvěděli jsme se zajímavosti a kdo chtěl, mohl se se zvířátky potěšit. Viděli jsme osla, poníky, koně, býčka, lamy, ovce, kozy, slepičky, hrdličky, králíky, morčata a prasátko. I když trasa byla náročná (10 km), tak si výlet všichni náramně užili. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová, Mgr. Václava Militká a Mgr. Iva Jíšová


.

VÝLET DO DRÁŽĎAN

12. prosince 2017 jsme opět vyrazili do Drážďan. Dopoledne jsme strávili dvě hodiny v Muzeu hygieny a opravdu jsme si užili dvě nové výstavy - o domácích zvířatech a o lidském obličeji. Na dobrovolnou prohlídku centra vyrazili jen učitelé a dva žáci, ostatní už si tou dobou užívali v nákupních centrech a na vánočních trzích. Na svátky je tedy nakoupeno a těšíme se zase za rok!

Mgr. Jan Kotěra


.

ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE

Dne 19. prosince 2017 se uskutečnil tradiční adventní koncert v liběšickém kostele. Mateřská škola si připravila sérii výstupů, letos dokonce kostýmovaných. Základní škola měla sbor kombinovaný z hudebního  kroužku a individuálních zájemců o vánoční vystoupení. Všechna vystoupení měla své kouzlo v mrazivém prostředí kostela a alespoň na chvíli nás zahřála. Příjemných bonusem bylo vystoupení učitelek ZŠ, které si připravili 3 skladby a svým pěstovaným hlasem by mohly směle konkurovat větším hudebním tělesům. Všem děkuji ještě jednou za vystoupení a jeho přípravu. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

PŘEDVÁNOČNÍ SOBOTNÍ TVOŘIVÁ DÍLNA

logoV sobotu 9. prosince 2017 se uskutečnila již tradiční předvánoční tvořivá dílna, která byla finančně podpořena Ústeckým krajem v rámci projektů zaměřených na podporu a rozvoj volnočasových aktivit (Volný čas 2017). Již před devátou hodinou přicházeli nedočkaví zájemci o tvoření z hlíny kombinované s barevnou skleněnou drtí, z drátků a korálků. Nakonec se sešlo devět dětíosmi dospělými jako doprovod. Z keramické hlíny vyráběly různé svícny ve tvaru ryby, komety, hvězdy apod. a zdobily je barevnou skleněnou drtí. Z barevných drátků, korálků a skleniček vyráběly také zajímavé svícny a některé zvládly navíc i andílka z korálků. Tvoření probíhalo ve velmi příjemné atmosféře a všichni zúčastnění si odnesli pěkné výrobky.

Bc. Jarmila Sedláková 


.

SEDMÁCI SI "HRÁLI" PŘI FYZICE NA KONSTRUKTÉRY

Sedmá třída ve fyzice probírá účinky síly a tedy POHYB. Jaké síly působí na těleso, aby se začalo pohybovat a jaké ho naopak brzdí? Ve středu 6. prosince 2017 jsme si to vyzkoušeli v praxi. Fyzikální kabinet dodal materiál, konstrukci a design tvořily čtyři skupiny sedmáků. Povedlo se: metrovou písečnou trať nakonec suverénně projely všechny závodní vozy! Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra


.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Je už tradicí, že 5. prosince se každým rokem vydává 9. ročník na mikulášskou cestu od tříd 1. stupně, přes mateřskou školu a školní jídelnu a letos doputoval až na obecní úřad. Děti byly jako každý rok smějící se, ale i plačící. Je zbytečné je doma přespříliš strašit a své vlastní mezery ve výchově delegovat na čerty. Všichni jsme si to užili s radostí a klidem. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský 


.

TVOŘIVÁ DÍLNA - listopad

V sobotu 25. listopadu 2017 od 9 do 12h proběhla v dílně SVČ akce TVOŘIVÁ DÍLNA pro rodiče a děti, zaměřená na vyrábění – colourplast, vypalovací fólie, vypalovací barvy. Z colourplastu zdobili rodiče s dětmi skleničky, hrnečky a také vyráběli lapač snů, ozdoby na stromeček a misky. Dále si skleničky, hrnečky a misky ozdobili vypalovacími fóliemi a vypalovacími barvami. Tvořivá dílna se moc vydařila a děkujeme za účast 14 rodičů a 20 dětí.

logo

Spolufinancování celé akce bylo zajištěno mimo jiné i díky dotace z Ústeckého kraje "Volný čas 2017". Foto ve "Fotogalerii".

Denisa Šulevková, Naděžda Umanová


.

EXKURZE PRAHA

Dne 22. listopadu 2017 se žáci 5. a 6. třídy zúčastnili vzdělávacího výletu do Náprstkova muzea a žáci 7. třídy do Lapidária v Praze. V Náprstkově muzeu se žáci dozvěděli zajímavé informace o Austrálii a Oceánii. V Lapidáriu na žáky čekala výstava s jednotlivými stavebními slohy. Výlet jsme zakončili procházkou po staré Praze a návštěvou nákupního centra Palladium. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


.

OKRESNÍ FINÁLE VE FLORBALE

V úterý 21. listopadu 2017 se opět naši žáci, jen v novém složení, zúčastnili florbalového turnajeLovosicích. Konal se v hale Chemik a pořádala ho organizace Český florbal. Je to celorepubliková akce pro žáky 1. stupně. V letošním školním roce se zúčastnilo 12 týmů a my jsme se umístili na pěkném 8. místě.

Složení týmu Berani: Božík Adam, Hamouzová Veronika, Jaroš Lukáš, Krupička Filip, Marek Efler, Nepovím Tadeáš, Hambálek Jakub, Martinovitz Vojtěch, Hrabák Bronislav, Šubrt Ondřej

Všem žákům děkuji za pěkný výsledek a za reprezentaci naší školy. Diplom v sekci "aktuality", foto v sekci "Fotogalerie".

Naděžda Umanová


.

PODZIMNÍ POZNÁVÁNÍ ROSTLIN

Dne 12. října 2017 se patnáct žáků naší školy úspěšně zúčastnilo soutěže Podzimní poznávání rostlin, která se konala v Litoměřicích. Celkem se zúčastnilo 93 žákyň a žáků z deseti škol okresu Litoměřice.

Umístění našich žáků v jednotlivých kategoriích:

- 3. ročník (maximální počet bodů = 26, poslední místo bylo 8.)

Lekavá Elena – 1. místo (26 bodů)

Hamouzová Veronika – 2. místo (24 bodů)

Filandrová Kateřina – 3. místo (20 bodů)

Havrylko Maksim – 8. místo (5 bodů)

- 4. ročník (maximální počet bodů = 30, poslední místo bylo 11.)

Albrechtová Lucie – 2. místo (28 bodů)

Juránková Marie – 4. místo (26 bodů)

Pohlová Vanesa – 5. místo (25 bodů)

Kuchařová Veronika – 6. místo (24 bodů)

- 5. ročník (maximální počet bodů = 30, poslední místo bylo 10.)

Hrabák Bronislav – 5. místo (26 bodů)

- 6. ročník (maximální počet bodů = 55, poslední místo bylo 20.)

Forgačová Nela – 4. místo (49 bodů)

Cilinková Klára – 6. místo (46 bodů)

- 7. ročník (maximální počet bodů = 60, poslední místo bylo 10.)

Hrabáková Alena – 5. místo (54 bodů)

Rajmanová Barbora – 6. místo (53 bodů)

- 8. ročník (maximální počet bodů = 60, poslední místo bylo 8.)

Šulevková Alexandra – 2. místo (54 bodů)

- 9. ročník (maximální počet bodů = 53, poslední místo bylo 7.)

Šrotýřová Natálie – 3. místo (48 bodů)

Mgr. Václava Militká


« | 1 2 | »