.

SOS DEN

OPOŽDĚNÝ ČLÁNEK :) 7. května 2018 se v areálu školy opět sjely složky záchranného   integrovaného systému a předávaly své bohaté zkušenosti našim žákům. K vidění byli detektivové z kriminálky, policie žákům předvedla vycvičeného psa, hasiči ukázali, jak vystřihují osoby z nabouraného vozu, dále si žáci vyzkoušeli transport na nosítkách a šátku, hasení ruční pumpou, zbraně pořádkové jednotky policie, vojenské zbraně (kulomet, miny, granáty...), vázání uzlů a hod krikéťákem a granátem na cíl. Den byl opravdu napěchovaný aktivitami a kdo před úterním svátkem dorazil, rozhodně nelitoval. Foto a video ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

EKOTÝM SPAL VE SKALÁCH

Rok se s rokem sešel a Ekotým vyrazil od 20. do 21. června 2018 na Ranč 7D. Jak zjistíte na fotkách, je to skalní převis zařízený jako ložnice, obývák a kuchyně. Záchod je za rohem (za skálou), jen koupelna chybí. Pro vodu tři kilometry, na autobus skoro osm. Ideální místo pro Zvířata a lovce i pro Pepíčka s třemi čárkami. Chápeme, že nechápete. Zeptejte se Emila Šišky, Hysterky Pandy nebo Vincence Zázvorky, oni vám to vysvětlí :)
 
Ekotým = zážitky. A Žirafu Džordžínu zase nikdo nenašel... Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra


.

AKADEMIE

19. června 2018 od 17h jsme se po roce opět sešli v místním  kulturním  domě, abychom tu "liběšickou kulturu" také něčím obohatili. K vidění byla pestrá paleta vystoupení od divadla, přes básně, tanec, hudební vystoupení až třeba po jógu nebo acro jógu. Z mého pohledu se Akademie opravdu vydařila, paní učitelky a vychovatelky si společně s žáky připravily velmi zajímavá vystoupení, o originalitu rozhodně nebyla nouze. Zkrátka všichni předvedli, že ono pověstné "škola hrou" bylo znovu na naší škole splněno na jedničku :) A za to jim všem patří velký DÍK!  Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

HRY BEZ HRANIC

Už je tradicí, že zhruba v polovině června naše škola pořádá soutěž pro 3 školy z okolí. Vše začalo v roce 2013 získaným grantem. Ústecký kraj však sportovní aktivity z tohoto grantu po 5 letech pro školy ukončil a všechny náklady na soutěž tak přešly na naší školu - byla by škoda se vším přestat jen kvůli úřednímu rozhodnutí... A tak se 15. června 2018 sešla ZŠ Aloise Klára Úštěk, ZŠ Verneřice, ZŠ Ostrovní 300 Štětí a ZŠ a MŠ Liběšice na sportovním klání v netradičních disciplínách. Letos to byl softball, tchoukball, hod oštěpem, skákací tyče, jízda na šlapacích kárách a indoboard. Výsledky v individuálních disciplínách se prostřídaly napříč všemi školami a celkově naše škola získala po dlouhých letech zase 1. místo. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

MIRAKULUM

Dne 12. června 2018 vyrazily dva autobusy plné dětí od 1. až do 7. třídy na cestu do Mirakula. Je to zábavní park, plný spousty neuvěřitelných atrakcí, houpaček, prolézaček, tejmných sklepení, poznávacích cest, lanových center, labyrintů a mnoho dalšího. Cílem bylo především si den pořádně užít, a to se mimo jiné i kvůli vydařenému počasí skutečně zadařilo! Rozhodně je důvod si cestu v budoucnu zopakovat. Velké poděkování patří spolku SRPŠL, který dětem přispěl na dopravu. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

OZDRAVNÝ POBYT

V době od 4. června do 8. června 2018 pořádala školní družina ozdravný pobyt v Benecku v Krkonoších. Pobytu se zúčastnilo 34 žáků od 2. do 8. třídy. Pobyt byl zaměřený na poznávání Krkonoš. Pro děti byl připravený i celodenní výlet do Harrachova, kde jsme navštívili sklářské muzeum a muzeum myslivosti Šindelka, které se dětem velice líbilo. Měli jsme k dispozici nejen velice pěkné hřiště, kde kromě houpaček byla k dispozici např. malá lezecká stěna, lanová dráha a jiné atrakce. Ale také jsme využívali krytý bazén se slanou vodou a vířivkou. Jídla jsme měli taky hodně, takže jsme si pobyt pořádně užili a všichni jsme se vrátili v pořádku. Už se těšíme, až se příští rok zase sejdeme. Foto ve "Fotogalerii".

vedoucí pobytu – Naděžda Umanová


.

AQUA PARK DĚČÍN

V úterý 29. května 2018 bylo opravdu horko. Někdo se pekl ve škole, někdo ale vyhrál  soutěž ke Dni země a vyrazil s Ekotýmem do děčínského aquaparku. Určitě víte, že už je to naše tradice a někteří z nás už tam byli poněkolikáté. Užili jsme si to stejně  jako vždycky. Tři  hodiny tobogánů, vířivek, vodních proudů, malých i velkých bazénů.    Nalákali jsme vás? Chcete jet příště taky? Stačí maličkost: příště vyhrát. Nebo se přihlásit do ekotýmu.

Mgr. Jan Kotěra


.

DEN DĚTÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY

K blížícímu se mezinárodnímu dni dětí pořádaly vychovatelky ze školních družin dne 30. května 2018 odpoledne plné her a soutěží na školním hřišti. Celkem se této akce zúčastnilo  70 dětí, přičemž 15 dětí z III. oddělení mělo zodpovědnost za svá stanoviště a hodnotily naše menší soutěžící za jejich aktivity. Děti absolvovaly mnoho zajímavých a netradičních soutěží, jako je např. Mýdlová princezna, Totem, Labyrint, Chyť myšku, Střílecí hokej a jiné. Každý soutěžící na stanovišti  obdržel "šidinky" (penízky)....... počet závisel pouze na jejich šikovnosti!!! Čas ubíhal a jakmile si děti prošly všemi stanovišťmi, čekalo na ně velké překvapení v podobě nákupu cen a odměn za vyhrané šidinky. Odměn bylo dostatek a tímto děkujeme za finanční podporu SRPŠL. Zároveň děkujeme za pomoc na stanovišti nejmenovaným dětem, na které čekala následující den odměna v podobě poháru. Děti byly z celé akce nadšené  a my se budeme snažit podobné akce připravovat pravidelně :-) Foto ve "Fotogalerii".

Bc. Renáta Šindelářová

.

ATLETICKÝ VÍCEBOJ LOVOSICE - okresní kolo

Dne 30. května 2018 jsme byli na atletickém víceboji na okresním finále v Lovosicích. V disciplínách hodu, skoku do dálky a běhu. Soutěže se mi líbily, akorát se mi nelíbilo, že se muselo dlouho čekat. Jinak to bylo super. Diplomy v sekci "aktuality". Foto ve "Fotogalerii".

Dodatek: Finále se zúčastnilo 7 postupujících žáků z okrskového závodu (Hambálek, Božíková, Eflerová, Nepovím, Hamouzová, Albrechtová, Erbenová). Nejlépe se umístila děvčata Elena Božíková (2. místo) a Veronika Hamouzová (1. místo).

Zprávu za žáky napsala Lucie Albrechtová


.

ATLETICKÝ VÍCEBOJ LITOMĚŘICE

Dne 23. května 2018 se konala v Litoměřicích atletika pro žáky 1. stupně. Žáci z 1. a 2. třídy závodili ve skoku do dálky a v běhu na 50 m. Žáci z 3., 4. a 5. třídy ještě navíc poměřili síly v hodu do dálky. Žáci byli velmi úspěšní, získali 7 krásných umístění:

1. místo – Veronika Erbenová, Veronika Hamouzová, Elenka Božíková           

2. místo – Tereza Eflerová, Lucie Albrechtová

3. místo – Josef Hambálek, Kryštof Nepovím

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a vítězům přejeme hodně štěstí v dalším kole, které se koná 30. května 2018 v Lovosicích. Děkujeme také za bezchybnou organizaci na 6. ZŠ v Litoměřicích a už se těšíme na příští rok. Diplom v sekci "aktuality". Foto v menu "Fotogalerie".

Naděžda Umanová


.

EXKURZE ZOOPARK CHOMUTOV

V pondělí 21. května 2018 vyrazil Ekotým na výlet do chomutovského Zooparku. Vzal s sebou také žáky 1. a 2. třídy + Broňu Hrabáka z pětky. Ti všichni jeli za odměnu - všimli si totiž v ekotýmáckém časopisu výtvarné soutěže a nakreslili krásné obrázky na téma biodiverzita. Příště můžete i vy! Povedlo se slunečné počasí a všichni si výlet velice užili. Určitě si budeme dlouho pamatovat krmení líného tuleně, prolézání vlčí norou, ale hlavně lanové centrum, na kterém jsme se opravdu vyřádili. Tak nezapomeňte: soutěžit s Ekotýmem se vyplatí. Už za týden jedou vítězové Dne Země do bazénu! Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra


.

VÝCHOVNÝ KONCERT ZUŠ

Naše základní škola, jako pobočka litoměřické ZUŠ, uspořádala 18. května 2018 výchovný koncert pro žáky 1. st. a vybrané žáky 2. st. Cíl byl jasný - najít nové adepty na hru na hudební nástroj. Pan učitel Ospalík ukázal dětem, že na klavír lze hrát i rap nebo pop music. Důležité jsou vždy chuť a zápal, pak člověk dokáže mnoho. Foto a video ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

JARNÍ POZNÁVÁNÍ ROSTLIN

Tradiční soutěž konaná v Litoměřicích se v letošním školním roce neuskutečnila18. května 2018 jsme tedy uspořádali soutěž pro naše žáky u nás ve škole. Obtížnost byla rozdělena do 3 kategorií: 1. – 2. třída – určování 10 rostlin; 3. – 5. třída – určování 15 rostlin; 6. – 9. třída – určování 30 rostlin. Foto ve "Fotogalerii".

Žáci se umístili takto:

1. + 2. třída: maximum 10 bodů

Eflerová Tereza získala 1. místo (7 bodů)

Franěk Adam získal 2. místo (6,5 bodu)

Božíková Elena získala 3. místo (5 bodů)

Samková Veronika 4. místo (4,5 bodu)

Hambálek Jan 5. místo (1,5 bodu)

Kuchař Václav 6. místo (0,5 bodu)

3. – 5. třída: maximum 15 bodů

Kuchařová Veronika získala 1. místo (15 bodů)

Pohlová Vanesa získala 2. místo (14 bodů)

Albrechtová Lucie získala 3. místo (12,5 bodu)

Hrabák Bronislav 4. místo (9,5 bodu)

Kaprová Tereza 4. místo (9,5 bodu)

Filandrová Kateřina 5. místo (8,5 bodu)

Šindelářová Eliška 6. místo (6,5 bodu)

6. – 9. třída: maximum 30 bodů

Hrabáková Alena získala 1. místo (29 bodů)

Šulevková Alexandra získala 2. místo (18 bodů)

Šrotýřová Natálie získala 3. místo (16,5 bodu)

Kylíšková Nela 4. místo (13 bodů)

Rajmanová Barbora 4. místo (13 bodů)

Cilinková Klára 5. místo (12 bodů)

Všem žákům děkuji za nadšení pro přírodu!

                                                                                                                      Mgr. Václava Militká


.

NESTLÉ PRO ZDRAVÍ DĚTÍ

Ve čtvrtek 10. května 2018 se uskutečnil program zaměřený na zdravý a vyvážený způsob stravování. Pro žáky 2. třídy byl připraven program OVOCE A ZELENINA, 3. a 4. třída absolvovala program PESTRÁ STRAVA, žáci 5. třídy RIZIKA NEVHODNÉHO STRAVOVÁNÍ. Na 1. stupni během programu využívaly pracovní listy a sešity.

Žáci 6. třídy měli téma VYVÁŽENÁ STRAVA, 7. a 8. třída téma ENERGIE. Během programu pracovali s interaktivní tabulí.

Celý program byl velmi zajímavý a žáci se aktivně zapojovali. Program byl pro školu zcela zdarma s možností získání a dalšího využívání výukových materiálů. Foto ve "Fotogalerii".

Bc. Jarmila Sedláková


.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ - okresní kolo Litoměřice

Dne 15. května 2018 se žáci ze 4. – 8. třídy (M. Efler, H. Holubová, N. Forgačová, V. Černý, N. Kylíšková, P. Podrábská, L. Čermák a A. Černý) zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Litoměřicích. Utkali jsme se se žáky dalších šesti škol z Ústeckého kraje ve čtyřech disciplínách – první pomoc, pravidla silničního provozu – testy, jízda zručnosti a jízda po dopravním hřišti podle pravidel. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií podle věku a v obou získali krásné druhé místo a věcné ceny. Foto ve "Fotogalerii". Diplom v sekci "aktuality".

Mgr. Tereza Hotová


« | 1 2 3 4 | »