MŠ - Akce

Školní rok 2018/2019

3. - 27. září 2018

ZÁŘÍ VE TŘÍDĚ "BROUČKŮ"

První měsíc nového školního roku uplynul jako voda. Pro některé děti, které jsme ve školce přivítali, to byl první měsíc ve školce vůbec a musíme říct, že ho zvládly na jedničku. Někteří už chodí s úsměvem, jiným dětem ještě pár slziček ukápne. Ve školce mají nové kamarády a poznávají nové věci. Doufáme, že to tak vydrží i nadále. 

A co jsme celý měsíc dělali ?

Prohlédněte si fotografie ve "Fotogalerii" a sami uvidíte. Učíme se, hrajeme si, bavíme se, zpíváme, cvičíme, malujeme, běháme venku  nebo si hrajeme na písku...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Narozeniny v měsíci září

Narozeniny v měsíci lednu oslavil Mojmír Šustr ze třídy "Broučci", který jim donesl pohoštění. Děti mu společně popřály a oslavu si společně užily. Foto ve "Fotogalerii".


Školní rok 2017/2018

 

22. června 2018

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

Konec školního roku uběhl jako voda a v pátek se s našimi kamarády ze školky a před rodiči rozloučili nejstarší školkovští předškoláci. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. června 2018

VÝLET NA MINISTATEK V ÚPOŘINÁCH

Konec školního roku je vždy ve znamení výletů a delších procházek do přírody. Naše mateřská škola se 13.června vypravila na ministatek do Úpořin na Teplicku. Děti poznávaly domácí zvířata (králík, morče, slepice, ovce, koza, kůň…), mohly si je pohladit i nakrmit. Dozvěděly se o nich spousty  informací. Na závěr si děti vyzkoušely, jak správně pečovat o koně. Dětem se výlet líbil, všichni si ho užily. Už se příští rok těšíme na další. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. června 2018

SPORTOVNÍ OLYMPIÁDA

Sportovním výkřikem ZDAR, ZDAR, ZDAR jsme v pátek 1.6. slavnostně zahájili sportovní olympiádu naší  mateřské školy „Sluníčko“, uspořádanou ke Dni dětí. Ta se  konala na sportovním hřišti ZŠ. Každá třída si vyrobila vlajku se svými motivy, symbolizujícími třídu naší mateřské školy. Ke sportovnímu zápolení nastoupilo 41 dětí se svými učitelkami. Popřály jsme dětem hodně zdaru a štěstí při plnění disciplín a připomenuly jim také nejdůležitější zásadu všech olympijských her, hru fair-play. Děti byly rozděleny do družstev a prošly si postupně všechna stanoviště. Na každém stanovišti jsme měli velice schopné a šikovné pomocníky z 9. třídy ZŠ. Děti si vyzkoušely závody v běhu, hod granátem, skok do písku a překážkovou dráhu. Při slavnostním vyhlášení, které se konalo v pondělí 4.6., dostaly děti památeční diplom a malou odměnu. Celému tomuto krásnému sportovnímu dni přálo i počasí a my doufáme, že za rok bude přát znovu. Foto ve "Fotogalerii".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21. - 25. května 2018

NÁMOŘNICKÝ TÝDEN

V týdnu od 21. května do 25. května 2018 (kdy zbytek MŠ trávil na námořnické výpravě v Doksech) se naše školka proměnila v sídlo námořníků a pirátů. Děti si vyrobily loď, na které obepluly část světa a venku si pak vytvářely i malé loďky z přírodnin. Jeden den jsme se dostaly do tropické Afriky, děti rytmizovaly s pomocí afrického bubínku, co je pro Afriku typické. Venku si dívky vyrobily masajské náramky. Ve středu se naše posádka proměnila v piráty z Karibiku a s meči si i zacvičili. Pro poklady byla cesta náročná, a i naše posádka musela překonat několik překážek.  Pirátská loď nám plula i před školkou. Pomocí provázků jsme „malovali“ vodní hladinu a lepidlem a kousky barevných papírků krunýř želvy. Naši výpravu jsme v pátek ukončili hledáním pokladu kapitána Flinta. Museli jsme splnit deset úkolů, a nakonec se nám povedlo poklad najít a vykopat. Foto ve "Fotogalerii".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21. - 25. května 2018

OZDRAVNÝ POBYT DOKSY

4. den: Zdravíme základnu z posledního dne naší školičky v Doksech. Dnes jsme se probudili do zamračeného dne. Vstávali jsme kousek po šesté /námořníci jsou prostě neunavitelní/. Zkusili jsme poklidit kajutky, někde se moc nedařilo :-) Posnídali jsme rohlík se sýrem nebo marmeládou, cornflake s mlékem. Co někteří dokáží po ránu spořádat, je až neuvěřitelné, ale dnes se hodilo, protože po snídani jsme sbalili batůžky a vydali jsme do místních lesů hledat ukrytý poklad. Cestou jsme museli splnit několik úkolů, které jsme hravě zvládli a po úporném pátrání jsme nakonec poklad našli. Zážitek to byl velký a dobrodružný.

Poobědvali jsme brambory s pečeným kuřátkem a odebrali se do kajutek odpočívat. Po odpočinku jsme zavítali do ZOO parku Berousek, kde jsme viděli mnoho exotických zvířat. Odpoledne jsme si užili opět ve vší parádě...probojovali jsme se hrou "najdi svou loďku“, za kterou jsme pak získali odměnu.

Pak nastal další oooobr boj, a to balení lodních kufrů a zavazadel. Tohle ovšem byl boj na život a na smrt...ale i ten jsme nakonec zvládli. Jen prosíme maminky, které čekají, že lodní kufr jejich malého námořníka, bude v takovém stavu, jako když ho na plavbu vypravovaly, aby byly shovívavé a v případě, že v kufříku budou něco postrádat nebo naopak tam bude něco přebývat, aby nás za toto provinění nechtěly popravit. Snad pochopíte, že zabalit 16 malých námořníků je fakt boj :-), hlavně, když věci nejsou podepsané.

Poslední námořnická večeře byla výýýtečná..borůvkové knedlíky. Někteří námořníčci se cpali, až měli boule za ušima. Jiní zas sladké neradi, tak jen ochutnali.  Pak rychle převléknout do kostýmků a vydat se na vyhlášení výsledků celotýdenního boje. Není důležité kdo vyhrál...všichni získali truhlu s pokladem. Hlavní je, že jsme si týden moc užili a máme všichni na co vzpomínat. Ještě jsme si užili tancování a hudbu...pak už jen koupání a spinkání. Tak se hlásíme z posledního večera tady na palubě.

A mně nezbývá nic jiného, než vám rodičům, poděkovat, že jste nám děti s důvěrou svěřili a my si tak společně užili úžasných 5 dní, plný dobrodružství. Myslím, že na tato dobrodružství budou nejen děti, ale i my dospěláci dlouho vzpomínat. Fotografie hovoří za všem :-) Všichni námořníci byli úžasní...mooooc je všechny chválíme a slibujeme, že vám je zítra v pořádku dopravíme na základnu do Liběšic.  

Tak pro letošní rok "Ahoooooooj"! Foto ve "Fotogalerii". 

PS: Kdo bude mít zájem o fotografie z pobytu, tak může donést do školky Flash disk.

3. den: Do dnešního dne se malí námořníci probrali až po sedmé...huráááááá. Včerejší den je zřejmě trochu unavil. Ráno probíhalo hladce...po snídani jsme se vydali na poklidnou plavbu v okolí Máchova jezera hledat druhou půlku mapy, podle které se zítra vydáme hledat poklad. Také k nám zavítala další psaníčka ze základny v Liběšicích, to bylo opět radosti v očích námořníčků. Po obídku vaši malí námořníci odpočívali a nabírali sílu na odpolední zápolení. Dneska jsme měli zdravý oběd – čočka na kyselo, to se někteří moc nenadlábly, protože  nemají čočku rádi. 

Po odpočinku jsme vyrazili vstříc dalším dobrodružstvím. Dnešní odpoledne jsme si opět užili v plné parádě. Pluli jsme parníkem kolem ostrova, kde sídlí piráti, co nám tajně vzali půlku mapy a schovali nám jí. My jsme ale byli šikovní námořníci a tu mapku jsme dopoledne našli v lese ukrytou pod kamenem. Po plavbě jsme se vrátili zpět na základnu, kde jsme posvačili jogurt s rohlíkem. Pak jsme  se vydali ven, kde naše kapitánky vyhlásily bojový úkol. Utkali jsme se dnes ve dvou soubojích a to v "Oblékačce a svlékačce" a v "Bitevní uličce". Obě hry jsme si zahráli s chutí a pravým bojovným nasazením. 

K večeři jsme měli rajskou omáčku s knedlíky, krásně jsme si nacpali bříška. Po večeři jsme šli hledat ztracené lodičky, které se nám ztratily během odpolední plavby lodí. Venku jsme si ještě zaskotačili, zahráli různé hry a hurá na „koupando“. Kapitánka Pavča nám přečetla pohádku před spinkáním. Zachumlali jsme se do pelíšků a těšíme se na další den plný dobrodružství. Posíláme moc pozdravů a pusinek. Moc se na vás těšíme. Zdraví vaši malí námořníci, kapitánky Janča s Pavčou a Ivčou.

2. den: Naděje, že budeme spinkat na školce v přírodě trochu déle, se rozplynula již v 6:03hod.,  kdy se z jedné z kajut začínalo ozývat námořnické štěbetání...jooo, kdyby štěbetání, možná tam spíše námořníci nacvičovaly bojový pokřik, protože to věděl jistě celý hotel :-) Samozřejmě během pár okamžiků byl, až na pár výjimek, téměř celý tým vzhůru. /vsuvka - zajímalo by nás, zda ti vaši malí námořníci vstávají takhle brzy, když vyplouváte v týdnu do školky a pokud vám takhle vstávají i o víkendech, tak vás litujeme :-)))) /  A tak dostali malí námořníci brzy po ránu skvělý úkol...a to uklidit si své kajuty, času měli někteří opravdu dost :-) V jiných kajutách to je ovšem stále boj...a když už se nakonec uklidit povedlo a kajuta vypadala celkem obstojně, tak malé námořníky poslala Pavča pro pastelky, které jsme potřebovali na psaní pozdravů na základny...a protože pastelky samozřejmě včera námořníci řádně uklidili, tak se mohlo v některých kajutách uklízet hezky pěkně nanovo :-))) Dnes jsme posnídali každý podle libosti. Někteří čokokuličky s mlékem, někdo rohlík s máslem a marmeládou nebo sýrem. Pak už nastal čas vytvořit pozdravy na základnu v Liběšicích. Všechni děti s netrpělivostí čekaly, jestli od vás rodičů dostanou nějaké to psaníčko, každému zazářily oči, když uslyšely své jméno. Dopoledne jsme stihli odeslat psaníčka, cestou jsme si dali dobrého nanuka, zazpívali jsme si cestou zpět a hurá na oběd. K obídku jsme měli brokolicovou polévku, hovězí na houbách s rýží. Po obědě všichni malí námořníci odpočívali na svých kajutách a těšili se na dobrodružství, která je odpoledne čekají. 

Bojové odpoledne čekalo na děti u Máchova jezera. Děti opět plnily různé úkoly, odpovídaly na otázky, za které pak získali cenné body. Za odměnu mohly skočit do vody. Při zpáteční cestě do kajut jsme se ještě posilnili výbornou zmrzkou. Ještě splnit úkol dne a to vyrobit pirátskou loď. Ty se nám moooooc povedly, zítra se vám pochlubíme. A celý den jsme zakončili závoděním na koloběžkách a odrážedlech. To bylo napínavé…. Po boji jsme se utíkali posilnit, lodní kuchař nám připravil vydatnou večeři a to boloňské špagety. Hlad byl velký a tak talíře byly téměř všechny vylízané :-) Po večeři nastalo velké koupání...zapojil se každý, kdo má ruce a koupel probíhala velice hladce. Vyčistit zoubky a hurááá do podpalubí na námořnické kino, a protože se po chvilce mnohým klížila očka, tak už všichni sladce chrupkají a těší se na další den plný dobrodružství s nadějí, že zítra bude také krásné jarní počasí. Přejeme všem našim rodičům krásné snění bez stýskání, protože my jsme všichni velice stateční...tak buďte i vy :-) Vaši malí námořníci, Pavča s Jančou a Ivčou.

1. den: Hlásíme, že jsme kolem 10 hodiny v pořádku všichni dorazili na místo, ze kterého jsme během odpoledne vyrazili na naši dobrodružnou plavbu a stali jsme se tak na pár dní právoplatnými námořníky. Stihli jsme vybalit naše lodní kufry a zavazadla (někteří už si na palubě vyrobili i dostatečný nepořádek), pojíst lahodný obídek – vrtulky s gulášem a také jsme si, po náročném přesunu z Liběšic a přestěhování se do Doks,  trošičku odpočinuli v našich kajutách. Po odpočinku jsme se svými kapitány brouzdali okolo Máchova jezera a vydali se na plavbu vstříc novým dobrodružstvím. Posíláme také první fotografie z cesty a jako třešínku na dortu přikládáme fotografie našich kajut...věřte nebo ne, všechny byly po vybalení krásně uklizené - bohužel jsem zaváhala a nestihla vyfotit v původním stavu :-) takže fotky urovnaných pokojíků už asi nečekejte :-) Odpoledne stihli ještě proběhnout místní lesy, jestli náhodou nenajdou poklad dříve...ale bohužel, budou ho muset vybojovat. A tak se po vydatné svačince vrhli na vymýšlení bojových pokřiků a výrobu našich triček. Když bylo splníno, tak nastal čas námořnické večeře /rizoto/. U večeře někteří námořníci téměř usínali...ale nenechte se klamat, únava je s příchodem do kajut rychle přešla a měli všichni síly na rozdávání. Začala se bojová hra - hledání pyžamek, po které si někteří doooost dobře uklidili. Vykoupat, vyčistit zoubky a spinkat...v některých kajutách zavládlo trošičku stýskání...ale my jsme šikovní námořníci a tak jsme vše společně zvládli. Někteří pomocí pohádky, jiní potřebovali pohladit, pomazlit a uspinkat. Ale teď už všichni malí námořníci sladce spinkají a nechají si zdát...třeba o tom, jak brzy najdou veeeeliký poklad :-) Přejeme vám, milí rodiče, krásnou a klidnou dobrou noc, ať se vám moc nestýská. :-) Janča, Pavča a Ivča

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30. dubna 2018

ČARODĚNICKÝ REJ

V pondělí 30. dubna 2018 se konal na zahradě před školkou čarodějnický rej! Děti měly připraveny krásné masky, převleky i čarodějnická košťata, a tak mohly soutěže začít. Počasí nám přálo. Po letu na koštěti  následovala ochutnávka slizu, vaření lektvaru a podlézání pavučinou. Maminka jedné holčičky nám napekla kouzelné mufiny, po kterých jsme měli „boule“ až za ušima. Potom už následoval hod kouzelnou hůlkou do dálky, příprava na opékání špekáčků a spálení naší čarodějnice. Baba Gaga, jak si naši čarodějnici děti pojmenovaly:-), nám shořela docela rychle. S opékáním špekáčků nám pomáhali paní učitelky. Po vlastnoručně opečené dobrotě jsme se už přesunuly do MŠ, kde na nás čekala ještě polévka. Na závěr dne jsme všichni dostali pochvalný list a sladkou odměnu. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26. dubna 2018

VYSTOUPENÍ PRO MAMINKY

Ve čtvrtek 26.4.2018 jsme se sešli ve třídě u Myšek s dětmi, maminkami, tatínky, sestrami, bratry, babičkami a dědečky, abychom oslavili Svátek matek. Děti si dlouho připravovaly básničky, vyráběly dárečky, trénovaly písničky, nacvičovaly taneček a všechny se moc těšily, až se předvedou před publikem. Publikum bylo početné, atmosféra příjemná a přátelská, a děti? Ty zvládly své dlouhé úsilí proměnit ve skvělé výkony a velký úspěch! Po vystoupení jsme společně s rodiči a dětmi vyráběli malé čarodějnice, které teď "zdobí" dětské pokojíky.

Děkujeme všem zúčastněným za podporu a krásné odpoledne a příští rok se snad potkáme i s těmi, kteří letos přijít nemohli. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23. dubna 2018

O PTAČÍM SNĚMU 

O ptačím sněmu byl název Představení pro děti v MŠ.  Děti se seznámily s některými druhy ptačí říše, dozvěděly se, které žijí v noci, čím se krmí. Pán pro děti přichystal  překvapení, a to v podobě kouzel a hádanek. Děti si mohly některá kouzla vyzkoušet, pomáhaly přenášet zvířatka z auta. Nakonec se mohly vyfotit s orlem skalním. Dětem se představení moc líbilo. Foto ve "Fotogalerii".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. dubna 2018

KLAUN TŮTŮ 

12. dubna k nám do MŠ zavítal Klaun TůTů. Přivítal děti ve svém autě, děti ho naučily zapínat pás a on je seznámil s bezpečností v autě.  Dětem ukázal správnou chůzi po přechodu i za pomoci semaforu. Holky si zahrály na modelky v reflexních vestách,  klaun vysvětlil dětem jejich důležitost. Představení bylo moc pěkné, děti si vyzkoušely spousty praktických zkušeností. Foto ve "Fotogalerii".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. dubna 2018

NÁVŠTĚVA "DVORKU"

Dnes jsme s dětmi ze třídy „Myšky“ navštívili rodinu Chajbullinových, kteří chovají několik domácích zvířátek. Děti dostaly za úkol nakrmit zvířátka. Z bedýnky vybíraly krmení, které příslušná zvířata žerou. Děti se předbíhaly, kdo které zvíře nakrmí první. Nejvíce je zaujaly ovce s malými jehňaty. Dokonce si s nimi zahrály i na „honěnou“. Nakonec jsme nakrmili i koně a zamířili si to zpátky do školky. Super návštěva. Už se těšíme na další, brzy totiž budou mít nový přírůstek, a to oslíka. Foto ve "Fotogalerii".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. dubna 2018

ODPOČINEK PO DOBRÉM OBĚDĚ

Dnes se skoro nikomu nechtělo odpočívat, až na někoho. Proto nám paní učitelka vyprávěla různé příběhy o domácích mazlíčcích, četla pohádky, které byly o zvířátkách, co žijí na statku. My jsme jí s radostí naslouchali………… Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. - 6. dubna 2018

PRVNÍ JARNÍ DOVÁDĚNÍ NA ŠKOLNÍM HŘIŠTI

Konečně jsme se dočkali. Hurá na hřiště. Celou zimu jsme se těšili, až si pořádně zadovádíme na prolézačkách na školním hřišti. Některé děti se klouzaly na klouzačce,  jiné kreslily skákacího panáka, kde soutěžily, kdo bude rychlejší. Holčičky trhaly fialky pro maminky. Děti si první dovádění skutečně užily. Po cestě ze hřiště ještě potkaly žáky 9. ročníku, kteří látku o optice zpestřovali zajímavým pokusem s lupou. Foto ve "Fotogalerii".

VYPRÁVĚNÍ O DOMÁCÍCH ZVÍŘATECH

K jaru neodmyslitelně patří také domácí zvířata a jejich mláďata. Právě o nich jsme si povídali, poznávali je, malovali, představovali jsme je, zhlédli jsme pořad „Pavlínka na statku“, zpívali písničky a některé jsme si i pohladili. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23. března 2018

VYNÁŠENÍ MORANY

V pátek 23. března 2018 jsme jako každý rok vynášeli Moranu jako symbol zimy, která je letos opravdu dlouhá. Vynášení smrti je zvykem, který pochází z pradávných dob pohanských. Snažíme se v dětech udržovat tradice a tento zvyk se v naší mateřské škole stal již tradicí, která děti baví a zajímá. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19. - 23. února 2018

KARNEVAL

Celý týden se nesl v duchu karnevalu. Říkali jsme si, co vůbec karneval je, co se při něm může dělat, proč se vůbec nemusí bát masek. Vyzdobili jsme všechny třídy pomocí fáborků z krepového papíru, masek, lampiónků a balónků. Společně jsme si i vytvořili masky a čepičky na karneval, a tak i samy děti viděly, jakou práci dá vytvoření takového převleku. Také jsme se učili básničky a písničky o karnevale, abychom si o něm mohli i zazpívat.

V úterý jsme si všichni donesli do mateřské školy krásné masky. V tento den nebyli v mateřské škole jen děti, ale pouze pohádkové postavičky, zvířátka a různá fantazijní stvoření všeho druhu. Tento den totiž fantazie dětí neměla skutečně žádná omezení.

Společně jsme si pak během celého dne užili dosytnosti tancování, zábavné a někdy i velmi legrační hry a soutěže. Na závěr si pak děti mohly odnést domů medaili a sladkost. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. února 2018

ZA ZVÍŘÁTKY DO LESA

Ve čtvrtek 8. února jsme s dětmi vyrazili na naučný dopolední výlet do místního lesa, kde se děti  podívaly, jak některá zvířátka přezimují, co jedí a kde se vyskytují. Pro zvířátka jsme přinesli dobroty / chléb, mrkvičku, jablíčka……/.Cestou jsme si zahráli na stopaře a hledali stopy zvířátek. Škoda, že dnes s námi nemohl jít pan myslivec Kapr. Snad příště. I přesto, že jsme žádná zvířátka neviděli a pořádně jsme vymrzli, se nám výlet moc líbil. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. ledna 2018

ČERVENÁ KARKULKA

Ve středu 31. ledna se děti pobavily u pohádky Červená Karkulka, kterou jim zahrály paní učitelky. Následně se role vyměnily a děti zahrály pohádku samy. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22. - 26. ledna 2018

ZVÍŘÁTKOVÝ TÝDEN

Tento týden měly děti na téma Stopy zvířat. Prováděly spoustu zajímavých činností a her. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Narozeniny v měsíci lednu

Narozeniny v měsíci lednu oslavil Honzík Čapek. Bývá zvykem, že oslavenci přinesou dort či jiné dobroty a děti si pak společně pochutnají :) Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22. ledna 2018

PRVNÍ SNÍH

Konečně se letos děti dočkaly sněhové nadílky. Využily jsme ji jak se patří ke sněhovým hrátkám u naší školky.  Děti se skvěle bavily při stavění sněhuláků, děláním andělíčků do sněhu a při pořádné koulovačce. Vůbec jim nevadilo, že trošku promrzly. Na červených tvářičkách zářily všem úsměvy od ucha k uchu. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. ledna 2018

TŘÍKRÁLOVÝ PROJEKT

Stejně jako loni, jsme si vypravovali příběh O třech králích - mudrcích, o tom proč je dobré si navzájem pomáhat a chovat se k sobě slušně, vyrobili jsme si koruny, zazpívali jsme si píseň „My tři králové jdeme k vám“ u kolébky s Ježíškem a příběh jsme si i zahráli, jako opravdoví herci. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27. prosince 2017

SHRNUTÍ CELÉHO ROKU

Jak jsme si v mateřské škole užívali po celý rok lze shlédnout ve zkrácené podobě v následující prezentaci:

Prezentace 2017

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. prosince 2017

VÁNOČNÍ BESÍDKA

V předvánočním čase dne 6. 12. 2017 proběhla v naší mateřské škole již tradiční Vánoční besídka s tvořivou dílnou. Rodiče, babičky a dědečkové si tak mohli zpříjemnit předvánoční shon množstvím písniček, básniček, koled a tanečků, které si pro ně děti připravily. Besídka byla zakončena společným tvořením dětí a rodičů, při kterém si vyrobili vánoční dekoraci pro vyzdobení svého domova. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. prosince 2017

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Jako každoročně jsme netrpělivě očekávali ve školce návštěvu Mikuláše, andílků a čertovských pekelníků. Největší obavy se jistě týkaly toho, zda v "Knize hříchů" bude opravdu zaznamenáno všechno zlobení. A skutečně – úderem deváté hodiny dopolední dorazil průvod a mohlo se začít. Svatý Mikuláš děti pozdravil a promlouval k nim laskavým hlasem o tom, jak jsou děti poslušné a šikovné a jak dělají všem velkým lidem radost. Čerti skákali radostí, když se z "Knihy hříchů" dozvěděli o dětských lotrovinkách a těšili se na úlovek. Ale Mikuláš čertíkům děti nevydal. Ještě tak, aby se zlobení rozmnožovalo! Bude lepší, když malé děti čertovské myšlenky ve svých dušičkách zaplaší – třeba nějakou písničkou a bude po rošťárnách. Děti zazpívaly, zlobení ze sebe vypudily a všem bylo hezky. Andílci osušili několik slziček, které leknutím ukáply na zem a zklamaní čerti se stáhli s nevrlým bllllblllblllll do kouta.

Všechno dobře dopadlo, Mikuláš s andílky rozdali dětem malé sladkosti a rozloučil se. Všichni si to nakonec pěkně užili. I ta špinavá čertiska byla nakonec ráda, že provětrala své kožichy na tak hezkém místě, jako je mateřská školka. Za rok na shledanou! Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. prosince 2017

VYSTOUPENÍ NA ADVENTNÍCH TRZÍCH

Mateřská škola byla oslovena obcí Liběšice, aby na adventních trzích vystoupila. Rodiče tak mohli shlédnout pásmo písniček a říkanek. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PŘEDPLAVECKÁ VÝCHOVA (listopad-leden)

Jako každý rok jsme se těšili, až budeme jezdit do bazénu. Hrátky ve vodě nás moc baví, dokonce nás navštívil i Mikuláš s Andělem. Zazpívali jsme písničku a za odměnu dostali lízátko. Čerta nechali doma, prý se bojí vody :-) A hurá zase do vody! Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23. listopadu 2017

PUTOVÁNÍ ZA BETLÉMSKOU HVĚZDOU

Dnes k nám zavítalo divadélko Dagmar Čemusové  s pořadem adventního zpívání Putování za betlémskou hvězdou. Paní Čemusová dokázala děti nadchnout vánočním příběhem, krásnými textilními kulisami betlémské scény i koledami, při kterých se děti aktivně zapojily zpěvem i rytmickým doprovodem. Děti byly nadšené, vyprávění se jim moc líbilo. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23. listopadu 2017

TVOŘENÍ Z KERAMIKY

Děti ze třídy „Myšky“  vyráběly z keramické hlíny dárečky pro rodiče. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Narozeniny v měsíci listopadu

Narozeniny v měsíci listopadu oslavila Karolínka Šindelářová a Terezka Řezníčková. Bývá zvykem, že oslavenci přinesou dort či jiné dobroty a děti si pak společně pochutnají :) Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. listopadu 2017

SVATÝ MARTIN U KOŤÁTEK

Nejmladší děti na začátku listopadu prožily týden ve znamení svatomartinské tradice. Vyrobili jsme si hlavu koně a několik šikulů samo provléklo vlnu jako hřívu, naučili jsme se písničku „Martin jede“ a dokonce jsme si upekli a nazdobili perníkové koníky a podkovy. Víme, jak je důležité podělit se s druhým, i když jde pouze o kus oděvu a dokázali jsme i sestavit kresbu koňské hlavy podle posloupnosti. Těšíme se na další projekty a poznávání. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. listopadu 2017

BRAMBOROVÉ HRÁTKY

Na konci října jsme si ve třídě Koťátek v rámci tématu „Na poli“ uspořádali bramborové hrátky. Soutěžili jsme v několika disciplínách, jako byl hod bramborou, sázení brambor a jízda s bramborou na nákladním autě. Seznámili jsme se s veršovanou pohádkou „Princeznička na bále“ a děti princezně pomocí tiskátek z brambor vyzdobily šaty na ples. Použili jsme dvě barvičky, které se zatím učíme, žlutou a červenou. Také jsme si vyrobili z brambory ježečka a co je nejdůleitější - do všeho jsme se zapojili s radostí! Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. listopadu 2017

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Léto skončilo, příroda se pomalu chystá na zimu a my jsme pro děti připravili akci „Uspávání broučků“. Zahájili jsme ji vystoupením dětí ze všech tříd. Po vystoupení si děti  společně s rodiči vyrobily broučka, daly mu jméno. Poté následoval lampiónový průvod – tedy spíš lampiónová procházka okolo školy, cestou děti uložily své broučky do postýlek z listí , kde budou broučci spokojeně spát až do jara. Poté jsme si opekli vuřty, společně jsme si zazpívali ukolébavky a písně s doprovodem kytary. Děti broučkům popřály pěkné spaní a krásné sny, a protože už byla tma, také odešly domů do svých postýlek. Je jasné, že když jsme na podzim uložili broučky ke spánku, tak je na jaře budeme probouzet, aby si užili jaro a léto. Termín a program akce Probouzení broučků se dozvíte včas. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. října 2017

TVOŘENÍ Z DÝNÍ

Dnešní den jsme si užili tvořením z dýní, které děti společně s rodiči přinesly k nám do školky. Vydlabali jsme strašidla, která jsme si vystavili před budovu MŠ. Kdo přijde do školky v ranních hodinách, posvítí mu na cestu. Paní učitelky nám připravily zábavné dopoledne plné soutěží, překvapení. Také jsme si zatančili strašidlácký tanec. Ve chvilce jsme si vyrobili malé broučky, které jsme uložili do postýlek. Moc se nám dýňový den líbil a těšíme se na další dýňování. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podzim v naší mateřské škole

Je tu podzim. Čas tvoření z listí, sbírání kaštanů, malování a vyrábění draků, hrátky s dráčky a zábavné vycházky do okolí Liběšic, procházky ke koním aj. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Narozeniny v měsíci říjnu

Narozeniny v měsíci říjnu oslavil Roman Štícha, Honzík Šustr a Vasyl Havrylko. Bývá zvykem, že oslavenci přinesou dort či jiné sladkosti a děti si pak společně pochutnají :) Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24. října 2017

POHÁDKA O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE 

A je tu v pořadí druhá pohádka hraná učitelkami, tentokrát O perníkové chaloupce, kterou jsme trošku obměnily a zaměřily na jedlé a jedovaté houby. Děti měly za úkol poznat, co bylo v pohádce jinak. Děti byly zároveň ponaučeny, že některé houby jsou jedovaté a nesmí se sbírat ani jíst. S dětmi jsme si vyměnily role a my (paní učitelky) jsme se staly diváky. Dětem se představení moc líbilo, už se těšíme na další. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. října 2017

VÝROBA ZVÍŘÁTEK Z KAŠTANŮ+KRMENÍ KACHEN

Děti ze třídy „Myšky“ si vyráběly z kaštánků podle své fantazie zvířátka a postavičky. Hotové výrobky jsme daly na výstavu, kde si je společně mohly prohlížet. A vycházkou k rybníku jsme ukončily týdenní projekt „V lese“. Děti ze tříd „Myšky“ a „Kuřátka“ pozorovaly divoké kachny, které krmily suchým chlebem. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. října 2017

ZEMĚ SNŮ

Dnes jsme se školkou zavítali do Ploskovic, kde se konala zážitková pohádková akce pro děti. Jako malí skřítci jsme po cestě potkávali pohádkové postavy a plnili uložené úkoly. Víla nám prozradila zaklínadlo, které nakonec přemohlo zlého čaroděje.  Princezna dostala živou vodu a za odměnu, že jí děti vysvobodily dala  skřítkům kouzelné kamínky, které je dostanou zpátky do Země snů. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27. září 2017

POHÁDKA O VELIKÉ ŘEPĚ

Podzimním tématem jsou i změny v přírodě, počasí, co se děje na zahradě a na poli. Jak se chovají zvířátka apod. Pohádka „O řepě“, kterou dětem zahrály paní učitelky byla pro děti nejen poučná, ale velmi zábavná. Děti nám pomáhaly volat na další postavy,  zazpívali jsme si  písně, ve kterých vystupují děda, babička, vnučka, pejsek, kočička i myška. Dětem se pohádka moc líbila. Už se těšíme na další pohádku. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. září 2017

PRVKY ZAČÍT SPOLU VE TŘÍDĚ "MYŠKY"

Děti ze třídy "Myšky" se seznamují s novým vzdělávacím stylem výuky "Začít spolu". Hravou formou v jednotlivých centrech společně se svými kamarády plní a řeší zadané úkoly.  Děti společně s rodiči plní ranní úkol, na který navazuje povídání v komunitním kruhu a další aktivity, které se dětem nabízí. Jednotlivá centra aktivit jsou pro lepší orientaci dětí ve třídě označená obrázky a piktogramy. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Narozeniny v měsíci záři

Narozeniny v měsíci září oslavili - Stelinka Priadková a Vasyl Havrylko. Dětem přinesli dort a sladké pohoštění i dětský šampus. Společně jsme si zatančili a jejich narozeniny oslavili. Foto ve "Fotogalerii".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. září - 8. září 2017

HURÁ PO PRÁZDNINÁCH DO ŠKOLKY!

Hola, hola hola, naše školka už volá. 4. září jsme se opět sešli po prázdninách v naší školičce, přivítali jsme se s novými kamarády a povídali jsme si o zážitcích z prázdnin.  Ve třídě Kuřátka už brzy poletíme na "hnědou" /podzimní/ planetu. Společně jsme tento týden malovali raketu z kartonu, se kterou obletíme celý svět. Paní učitelka Jana nás učí správnému dýchání, to si zkoušíme foukáním do flétniček. Moc nás to baví. Také si rádi hrajeme, chodíme na procházky. Už se těšíme na další dobrodružství. Foto ve "Fotogalerii".