.

TECHDAYS V LITOMĚŘICÍCH

Dne 4. října 2017 se žáci devátého ročníku zúčastnili akce Techdays na Zahradě Čech LTM. Měli možnost zjistit aktuální situaci týkající se nedostatku studentů (posléze zaměstnanců) technických oborů. Prošli si několik pavilónů, ve kterých se jim nabízely střední školy a firmy s technickým zaměřením z našeho regionu.

Mgr. Václava Militká, kariérový poradce


.

ŘEZBÁŘSKÉ SYMPOZIUM PLOSKOVICE

Dne 26. řáří 2017 se žáci 1.- 5.třídy zúčastnili Řezbářského sympózia v Ploskovicích. Mohli jsme se podívat na práci řezbářů, vytvářejících lavičky ze dřeva pokácených kaštanů z parku. Dále si žáci mohli vytvořit talismany z přírodnin, projít park a dozvědět se několik zajímavostí o stromech v něm. Na závěr jsme si vyslechli krátkou besedu pořádanou litoměřickou knihovnou na téma příroda a stromy. Foto ve "Fotogalerii" (ještě přibudou další).

 Za 1. st. Mgr. Irena Hamouzová


.

BĚH PO ÚŠTĚCKÝCH SCHODECH

Dne 15. září 2017 se již tradičně uskutečnil Běh po úštěckých schodech. Z naší školy se zúčastnilo 19 žáků: ze druhé třídy E. Božíková a L. Jaroš, ze třetí třídy V. Hamouzová, ze čtvrté třídy M. Rajman, O. Šubrt, F. Krupička, M. Efler a L. Albrechtová, z páté třídy Š. Křikava, z šesté třídy N. Štilijanová, K. Sequensová a M.Budka, ze sedmé třídy Š. Machaj  a B. Rajmanová, z osmé třídy T. Riemer, Š. Šulevková a A. Beranová a z deváté třídy B. Mikinová a D. Kocourek. Kromě našich žáků se závodů účastnilo přes  300 dalších závodníků. I přes obrovskou konkurenci jsme získali zlatou medaili zásluhou výkonu Elenky Božíkové, která si kromě diplomu a medaile odnesla také věcné ceny v podobě pastelek nebo trička. Do desátého místa se ještě umístili následující žáci: Jaroš L. (7. místo), Krupička F. (4. místo), Efler M. (9. místo), Albrechtová L. (5. místo), Hamouzová V. (9. místo), Machaj Š. (6. místo), Budka M. (9. místo), Beranová A. (8. místo), Šulevková Š. (6. místo). Kompletní výsledkovou listinu stahujte zde. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová 


« | 1 2 | »