.

VÝCHOVNÝ KONCERT ZUŠ

Naše základní škola, jako pobočka litoměřické ZUŠ, uspořádala 18. května 2018 výchovný koncert pro žáky 1. st. a vybrané žáky 2. st. Cíl byl jasný - najít nové adepty na hru na hudební nástroj. Pan učitel Ospalík ukázal dětem, že na klavír lze hrát i rap nebo pop music. Důležité jsou vždy chuť a zápal, pak člověk dokáže mnoho. Foto a video ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

JARNÍ POZNÁVÁNÍ ROSTLIN

Tradiční soutěž konaná v Litoměřicích se v letošním školním roce neuskutečnila18. května 2018 jsme tedy uspořádali soutěž pro naše žáky u nás ve škole. Obtížnost byla rozdělena do 3 kategorií: 1. – 2. třída – určování 10 rostlin; 3. – 5. třída – určování 15 rostlin; 6. – 9. třída – určování 30 rostlin. Foto ve "Fotogalerii".

Žáci se umístili takto:

1. + 2. třída: maximum 10 bodů

Eflerová Tereza získala 1. místo (7 bodů)

Franěk Adam získal 2. místo (6,5 bodu)

Božíková Elena získala 3. místo (5 bodů)

Samková Veronika 4. místo (4,5 bodu)

Hambálek Jan 5. místo (1,5 bodu)

Kuchař Václav 6. místo (0,5 bodu)

3. – 5. třída: maximum 15 bodů

Kuchařová Veronika získala 1. místo (15 bodů)

Pohlová Vanesa získala 2. místo (14 bodů)

Albrechtová Lucie získala 3. místo (12,5 bodu)

Hrabák Bronislav 4. místo (9,5 bodu)

Kaprová Tereza 4. místo (9,5 bodu)

Filandrová Kateřina 5. místo (8,5 bodu)

Šindelářová Eliška 6. místo (6,5 bodu)

6. – 9. třída: maximum 30 bodů

Hrabáková Alena získala 1. místo (29 bodů)

Šulevková Alexandra získala 2. místo (18 bodů)

Šrotýřová Natálie získala 3. místo (16,5 bodu)

Kylíšková Nela 4. místo (13 bodů)

Rajmanová Barbora 4. místo (13 bodů)

Cilinková Klára 5. místo (12 bodů)

Všem žákům děkuji za nadšení pro přírodu!

                                                                                                                      Mgr. Václava Militká


.

NESTLÉ PRO ZDRAVÍ DĚTÍ

Ve čtvrtek 10. května 2018 se uskutečnil program zaměřený na zdravý a vyvážený způsob stravování. Pro žáky 2. třídy byl připraven program OVOCE A ZELENINA, 3. a 4. třída absolvovala program PESTRÁ STRAVA, žáci 5. třídy RIZIKA NEVHODNÉHO STRAVOVÁNÍ. Na 1. stupni během programu využívaly pracovní listy a sešity.

Žáci 6. třídy měli téma VYVÁŽENÁ STRAVA, 7. a 8. třída téma ENERGIE. Během programu pracovali s interaktivní tabulí.

Celý program byl velmi zajímavý a žáci se aktivně zapojovali. Program byl pro školu zcela zdarma s možností získání a dalšího využívání výukových materiálů. Foto ve "Fotogalerii".

Bc. Jarmila Sedláková


.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ - okresní kolo Litoměřice

Dne 15. května 2018 se žáci ze 4. – 8. třídy (M. Efler, H. Holubová, N. Forgačová, V. Černý, N. Kylíšková, P. Podrábská, L. Čermák a A. Černý) zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Litoměřicích. Utkali jsme se se žáky dalších šesti škol z Ústeckého kraje ve čtyřech disciplínách – první pomoc, pravidla silničního provozu – testy, jízda zručnosti a jízda po dopravním hřišti podle pravidel. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií podle věku a v obou získali krásné druhé místo a věcné ceny. Foto ve "Fotogalerii". Diplom v sekci "aktuality".

Mgr. Tereza Hotová


.

MCDONALD´S CUP - okresní kolo Roudnice nad Labem

Dne 3. května 2018 jsme opět s našimi fotbalisty (4.a 5.tř.) vyrazili na okresní kolo McDonald´s Cupu, tentokrát do Roudnice nad Labem. Bylo zde osm týmů rozlosovaných do dvou skupin. V naší skupině jsme se utkali se ZŠ Roudnice, ZŠ Straškov a ZŠ Lovosice. Bohužel se nám nepovedl první zápas s Roudnicí, a tak jsme ze skupiny postupovalidruhého místa a hráli tak o třetí a  čtvrté místo. I když snaha byla veliká, nakonec jsme přece jen skončili na čtvrtém místě, ale i tak bylo umístění velmi pěkné, protože jsme byli v první polovině. Za hezký výkon děkujeme A. Božíkovi, Š. Křikavovi, T. Nepovímovi, O. Šubrtovi, V. Martinovitzovi, J. Hambálkovi, M. Eflerovi, F. Krupičkovi, M. Rajmanovi a jediné dívce L. Albrechtové. Foto ve "Fotogalerii". Diplom v sekci "aktuality".

Opět děkujeme obci Liběšice, dobrovolným hasičům Liběšice a Jiřímu Božíkovi za výpomoc s dopravou na zápas.

Mgr. Markéta Vlková


.

MCDONALD´S CUP - okrskové kolo Litoměřice

Slunné dopoledne 27. dubna 2018 se tým fotbalistů ze 4. a 5. třídy zúčastnil okrskového kola postupové fotbalové soutěže McDonald´s Cup. Ve skupině na nás čekaly týmy ze ZŠ a MŠ Brozany nad Ohří a ZŠ Litoměřice Lingua Universal. Dvojí vítězství (4:2 a 4:0) nás posunulo do okresního kola 3. 5. 2018 v Roudnici nad Labem. Držte nám palce! Foto ve "Fotogalerii". Diplom v sekci "aktuality".

Za pomoc s dopravou fotbalistů děkujeme obci Liběšice, dobrovolným hasičům Liběšice a Jiřímu Božíkovi.

Jan Táborský


.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ - školní kolo

V úterý 24. dubna 2018 se konal již třetí ročník školního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, který se uskutečnil na plácku vedle školního hřiště. Jízdy se zúčastnilo 58 žáků ze 4. – 9. třídy, kteří se následně rozdělili do dvou kategorií; 4. – 6. třída a 7. – 9. třída. V prostoru bylo rozmístěno 8 překážek (např.: koridor, kolejnice, přenesení pohárku s vodou, přenesení řetězu bez doteku, zastavení v přesně vymezeném prostoru a další), kterými měli žáci projet bez doteku nebo vyšlápnutí na zem. Cílem tedy bylo získat co nejméně trestných bodů. Nejúspěšnější žáci, kteří zvládnou i teoretické dopravní testy, postupují do okresního kola, které se koná 9. 5. v Litoměřicích.

Děkuji za spolupráci žákům deváté třídy: Báře Mikinové, Týně Opočenské, Marku Hendrychovi a Dominiku Kocourkovi. Foto ve "Fotogalerii".

VÝSLEDKY:

Kategorie 4. – 6. třída: Forgačová,Efler 6b.; Černý V. Erbenová 8b.; Cilinková, Holubová 10b.; Kazda, Rajman M. 12b.; Juránková, Albrechtová, Krupička F., Militká, Křikava, Stárková 14b.; Samková 15b.; Válek, Martinovitz 16b.; Štilijanov, Nepovím 17b.; Dolenský, Žížalová 18b.; Zaťková, Kuchařová 19b.; Božík 20b.; Kubičková N. 21b.; Fráňová, Pohlová 22b.; Sequensová 23b.; Šubrt 25b.; Štilijanová 26b.; Kubičková T. 28b.; Hambálek, Zimandl, Malejovský 29b.; Valentová K. 31b.; Matičková 33b.; Zvalová 44b.; Skokan 54b.

Kategorie 7. - 9. třída: Hendrych 5b.; Mikinová B., Černý A. 8b.; Čermák L., Krupička Š., Kaupa, Kocourek 10b.; Kylíšková 12b.; Kašparová 14b.; Podrábská, Kubičková 17b.; Korba 26b.; Hamouz, Fojta 27b.; Osvaldová 29b.; Opočenská 30b.; Tafatová 31b.; Machaj 32b.; Hrabáková 41b.; Mikinová S. 42b.

Mgr. Tereza Hotová


.

DEN ZEMĚ

V pátek 20. dubna 2018 jsme zase po roce vyrazili do Trnobran vyzkoušet svou rychlost a důvtip. Čekal nás tradiční pětikilometrový okruh lesem a šest zbrusu nových úkolů, tentokrát na téma BIODIVERZITA. To je téma, kterému se letos věnuje Ekotým a můžete si pod ním představit zdravou a rozmanitou přírodu. Většinu pomůcek jsme tedy našli v terénu: půdní živočichy, hustý smrkový les nebo třeba potravu pro zvířata. Závěrečná šifra byla složitější než loni a některým skupinám dala opravdu zabrat. Nejrychlejší nakonec bylo družstvo pod vedením Marka Hendrycha a to také pojede za odměnu s Ekotýmem do aquaparku.

Mgr. Jan Kotěra


.

ŠKOLNÍ DRUŽINA - STAVBA HMYZÍHO DOMEČKU

I. oddělení ŠD se zúčastnilo soutěže "Stavíme hmyzí domečky". Podmínkou účasti v soutěži bylo sestavit poslaný hmyzí domeček, donést do něj různé věci, ve kterých se hmyz zabydlí (větvičky, seno, slámu, šišky, dřevěné třísky a jutu), vyfotit ho venku, kde bude stát a vytvořit básničku. S pomocí paní vychovatelky jsme vše společně zvládli. Foto ve "Fotogalerii".

BÁSNIČKA K HMYZÍMU DOMEČKU.

Denisa Šulevková


.

NÁVŠTĚVA DIVADLA K. H. MÁCHY

Dne 16. dubna 2018 jsme vyrazily s dívkami z dramatického kroužku za kulturou, na divadelní představení Petr a Lucie. Spolu s dojemným příběhem protiválečné novely Rollanda Romaina jsme sledovaly herce, jejich prácihlasem, pohyb na jevišti, kulisy, kostýmy, rekvizity. Zkrátka jsme divadlo prožívaly nejen jako běžní diváci, ale také jako začínající tvůrci divadla. Představení proběhlo v litoměřickém divadle K. H. Máchy, hostovalo divadlo Radka Brzobohatého. Mladí herci, ještě mladší publikum, téma kontrastu války a lásky. Petr a Lucie nakonec při bombardování Paříže zemřeli spolu v objetí. My čekaly, jak to udělají, jak na ně spadne chrám a zavalí je hromada suti. Ale to by nebylo divadlo, aby nás nepřekvapilo. Prostě se zhaslo a bylo!:)

Klára Janošová


.

POHÁR V. ŠMICERA VERNEŘICE

Na tradiční fotbalový turnaj se výběr fotbalistů ze 6. a 7. ročníku (Štěpán Machaj, Šimon Krupička, Matěj Budka, Tomáš Korba, Aleš Fojta, Lukáš Čermák a Adam Janík) vydal 12. dubna 2018. Letošní fotbalový tým hladce  prošel dvěma vítězstvími ze své skupiny a utkal se s družstvem Verneřic o zlato. Svou perfektní  sehraností, týmovou hrou a zápalem pro hru finále vyhráli a získali pro školu 1. místo! Gratuluji všem hráčům a zároveň děkuji za jeden z nejsehranějších týmů, co jsem za 6 let verneřického turnaje viděl. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

VYBÍJENÁ LITOMĚŘICE

Ve středu 11. dubna 2018 se naši žáci zúčastnili okrskového kola ve vybíjené v Litoměřicích. Kromě žáků z naší školy se turnaje zúčastnily dvě školy z Litoměřic, dále škola z Ploskovic a z Úštěka. Naši žáci se umístili na 3. místě. Tímto všem žákům děkuji za reprezentaci i za jejich výkony. Foto ve "Fotogalerii".

Turnaje se zúčastnili: Lukáš Jaroš – 2. třída, Veronika Hamouzová – 3. třída, Marek Efler, Filip Krupička, Vojtěch Martinovitz, Matěj Rajman, Tadeáš Nepovím – 4. třída, Adam Božík, Bróňa Hrabák, Veronika Erbenová, Lucie Samková – 5. třída

Naděžda Umanová


.

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ - OVOV

Ve středu 4. dubna 2018 se žáci 4. – 9. třídy (O. Šubrt, V. Erbenová, A. Božík, S. Fráňová, S. Mikinová, Š. Machaj, B. Rajmanová, J. Hamouz, Š. Šulevková a B. Mikinová) zúčastnili okresního kola v netradičních soutěžích OVOV = Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Žáci soutěžili ve skoku přes švihadlo čtyřmi styly, trojskoku, hodu medicinbalem vzad, driblinku a v klicích. Ve veliké konkurenci městských škol a gymnázií dosáhli nejvyššího počtu bodů: B. Mikinová (2 685), Š. Machaj (2 031) a J. Hamouz (2 472).

Celkové výsledky dostupné na:

http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/admin/data/ovovContest/district/file/vysledky-ok-litomerice-2018-komplet.pdf.

Diplom v sekci "aktuality". Foto v menu "Fotogalerie".


.

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU (třída "Začít spolu")

Zápis do 1. ročníku školního roku 2018/2019 probíhal ve dnech 4. a 5. dubna 2018. Dostavilo se celkem 24 dětí nejen z liběšické MŠ, ale také například z lovečkovické nebo chodounské MŠ. Zájem o třídu "Začít spolu" je velký a letošní Den otevřených dveří toho byl důkazem. Přímo do výuky se přišla podívat řada zájemců. Novinkou letošního zápisu je také přijímání dětí k tzv. domácímu vzdělávání. Začali jsme spolupracovat s Asociací domácího vzdělávání v ČR a pokud rodiče splní zákonné důvody, je možné jejich děti k domácímu vzdělávání přijmout. Foto ze zápisu ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

EXKURZE PRAHA (8.+9. ročník)

Dne 23. března 2018 odjela 8. a 9. třída na exkurzi do Prahy. Vedle historických památek a staveb v centru města žáci také mohli vidět Stavovské divadlo, prohlédli si jeho interiéry a vyslechli zajímavé vypravování o historii tohoto divadla a o osobnostech, které zde působily.

foto  foto1

Bc. Vladimíra Vokráčková, Mgr. Ivana Jíšová


« | 1 2 3 4 | »