.

VZDĚLÁVACÍ VÝLET NA BOREČ

Ve středu 24. ledna 2018 vyrazil Ekotým na Boreč. Slyšeli jste o něm? Je to kopec naproti Lovoši a má jednu zajímavou vlastnost. Na jeho vrcholu se nedrží sníh. Můžou za to ventaroly - pukliny uvnitř kopce, kterými v zimě stoupá teplý vzduch

Ekotým vám může potvrdit, že to nejdřív dost klouzalo. Pak jsme ale přešli výškovou hranici a po sněhu ani památky. Největší zážitek byly průduchy na vrcholu - bylo to, jako když pustíte slabší fén s teplým vzduchem.

Tímto výletem začalo naše mapování CHKO České středohoří. Projedeme nejzajímavější místa, budeme fotit, vše dáme na web Ekotýmu (ekoskolalibesice.cz) a na zdi u počítačové učebny vznikne velká interaktivní mapa. Můžete se těšit! Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra


.

VÝLET 2. ST. NA JELEČ

V jednom z posledních dnů školního vyučování 21. prosince 2017 jsme se s žáky 6.,7. a 8. třídy vydali do Jelče na "zvířecí farmu". V tomto předvánočním čase jsme přinesli vánoční dárečky - krmení, dozvěděli jsme se zajímavosti a kdo chtěl, mohl se se zvířátky potěšit. Viděli jsme osla, poníky, koně, býčka, lamy, ovce, kozy, slepičky, hrdličky, králíky, morčata a prasátko. I když trasa byla náročná (10 km), tak si výlet všichni náramně užili. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová, Mgr. Václava Militká a Mgr. Iva Jíšová


.

VÝLET DO DRÁŽĎAN

12. prosince 2017 jsme opět vyrazili do Drážďan. Dopoledne jsme strávili dvě hodiny v Muzeu hygieny a opravdu jsme si užili dvě nové výstavy - o domácích zvířatech a o lidském obličeji. Na dobrovolnou prohlídku centra vyrazili jen učitelé a dva žáci, ostatní už si tou dobou užívali v nákupních centrech a na vánočních trzích. Na svátky je tedy nakoupeno a těšíme se zase za rok!

Mgr. Jan Kotěra


.

ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE

Dne 19. prosince 2017 se uskutečnil tradiční adventní koncert v liběšickém kostele. Mateřská škola si připravila sérii výstupů, letos dokonce kostýmovaných. Základní škola měla sbor kombinovaný z hudebního  kroužku a individuálních zájemců o vánoční vystoupení. Všechna vystoupení měla své kouzlo v mrazivém prostředí kostela a alespoň na chvíli nás zahřála. Příjemných bonusem bylo vystoupení učitelek ZŠ, které si připravili 3 skladby a svým pěstovaným hlasem by mohly směle konkurovat větším hudebním tělesům. Všem děkuji ještě jednou za vystoupení a jeho přípravu. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský


.

PŘEDVÁNOČNÍ SOBOTNÍ TVOŘIVÁ DÍLNA

logoV sobotu 9. prosince 2017 se uskutečnila již tradiční předvánoční tvořivá dílna, která byla finančně podpořena Ústeckým krajem v rámci projektů zaměřených na podporu a rozvoj volnočasových aktivit (Volný čas 2017). Již před devátou hodinou přicházeli nedočkaví zájemci o tvoření z hlíny kombinované s barevnou skleněnou drtí, z drátků a korálků. Nakonec se sešlo devět dětíosmi dospělými jako doprovod. Z keramické hlíny vyráběly různé svícny ve tvaru ryby, komety, hvězdy apod. a zdobily je barevnou skleněnou drtí. Z barevných drátků, korálků a skleniček vyráběly také zajímavé svícny a některé zvládly navíc i andílka z korálků. Tvoření probíhalo ve velmi příjemné atmosféře a všichni zúčastnění si odnesli pěkné výrobky.

Bc. Jarmila Sedláková 


.

SEDMÁCI SI "HRÁLI" PŘI FYZICE NA KONSTRUKTÉRY

Sedmá třída ve fyzice probírá účinky síly a tedy POHYB. Jaké síly působí na těleso, aby se začalo pohybovat a jaké ho naopak brzdí? Ve středu 6. prosince 2017 jsme si to vyzkoušeli v praxi. Fyzikální kabinet dodal materiál, konstrukci a design tvořily čtyři skupiny sedmáků. Povedlo se: metrovou písečnou trať nakonec suverénně projely všechny závodní vozy! Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra


.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Je už tradicí, že 5. prosince se každým rokem vydává 9. ročník na mikulášskou cestu od tříd 1. stupně, přes mateřskou školu a školní jídelnu a letos doputoval až na obecní úřad. Děti byly jako každý rok smějící se, ale i plačící. Je zbytečné je doma přespříliš strašit a své vlastní mezery ve výchově delegovat na čerty. Všichni jsme si to užili s radostí a klidem. Foto ve "Fotogalerii".

Jan Táborský 


.

TVOŘIVÁ DÍLNA - listopad

V sobotu 25. listopadu 2017 od 9 do 12h proběhla v dílně SVČ akce TVOŘIVÁ DÍLNA pro rodiče a děti, zaměřená na vyrábění – colourplast, vypalovací fólie, vypalovací barvy. Z colourplastu zdobili rodiče s dětmi skleničky, hrnečky a také vyráběli lapač snů, ozdoby na stromeček a misky. Dále si skleničky, hrnečky a misky ozdobili vypalovacími fóliemi a vypalovacími barvami. Tvořivá dílna se moc vydařila a děkujeme za účast 14 rodičů a 20 dětí.

logo

Spolufinancování celé akce bylo zajištěno mimo jiné i díky dotace z Ústeckého kraje "Volný čas 2017". Foto ve "Fotogalerii".

Denisa Šulevková, Naděžda Umanová


.

EXKURZE PRAHA

Dne 22. listopadu 2017 se žáci 5. a 6. třídy zúčastnili vzdělávacího výletu do Náprstkova muzea a žáci 7. třídy do Lapidária v Praze. V Náprstkově muzeu se žáci dozvěděli zajímavé informace o Austrálii a Oceánii. V Lapidáriu na žáky čekala výstava s jednotlivými stavebními slohy. Výlet jsme zakončili procházkou po staré Praze a návštěvou nákupního centra Palladium. Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Tereza Hotová


.

OKRESNÍ FINÁLE VE FLORBALE

V úterý 21. listopadu 2017 se opět naši žáci, jen v novém složení, zúčastnili florbalového turnajeLovosicích. Konal se v hale Chemik a pořádala ho organizace Český florbal. Je to celorepubliková akce pro žáky 1. stupně. V letošním školním roce se zúčastnilo 12 týmů a my jsme se umístili na pěkném 8. místě.

Složení týmu Berani: Božík Adam, Hamouzová Veronika, Jaroš Lukáš, Krupička Filip, Marek Efler, Nepovím Tadeáš, Hambálek Jakub, Martinovitz Vojtěch, Hrabák Bronislav, Šubrt Ondřej

Všem žákům děkuji za pěkný výsledek a za reprezentaci naší školy. Diplom v sekci "aktuality", foto v sekci "Fotogalerie".

Naděžda Umanová


.

PODZIMNÍ POZNÁVÁNÍ ROSTLIN

Dne 12. října 2017 se patnáct žáků naší školy úspěšně zúčastnilo soutěže Podzimní poznávání rostlin, která se konala v Litoměřicích. Celkem se zúčastnilo 93 žákyň a žáků z deseti škol okresu Litoměřice.

Umístění našich žáků v jednotlivých kategoriích:

- 3. ročník (maximální počet bodů = 26, poslední místo bylo 8.)

Lekavá Elena – 1. místo (26 bodů)

Hamouzová Veronika – 2. místo (24 bodů)

Filandrová Kateřina – 3. místo (20 bodů)

Havrylko Maksim – 8. místo (5 bodů)

- 4. ročník (maximální počet bodů = 30, poslední místo bylo 11.)

Albrechtová Lucie – 2. místo (28 bodů)

Juránková Marie – 4. místo (26 bodů)

Pohlová Vanesa – 5. místo (25 bodů)

Kuchařová Veronika – 6. místo (24 bodů)

- 5. ročník (maximální počet bodů = 30, poslední místo bylo 10.)

Hrabák Bronislav – 5. místo (26 bodů)

- 6. ročník (maximální počet bodů = 55, poslední místo bylo 20.)

Forgačová Nela – 4. místo (49 bodů)

Cilinková Klára – 6. místo (46 bodů)

- 7. ročník (maximální počet bodů = 60, poslední místo bylo 10.)

Hrabáková Alena – 5. místo (54 bodů)

Rajmanová Barbora – 6. místo (53 bodů)

- 8. ročník (maximální počet bodů = 60, poslední místo bylo 8.)

Šulevková Alexandra – 2. místo (54 bodů)

- 9. ročník (maximální počet bodů = 53, poslední místo bylo 7.)

Šrotýřová Natálie – 3. místo (48 bodů)

Mgr. Václava Militká


.

FYZIKA V KOVÁRNĚ

Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 v 8 hodin ráno vyrazila 8. třída do kovárny ZD LiběšicePřišli jsme kvůli fyzice, protože právě probíráme TEPLO a změny skupenství. Exkurzi domluvil Michal Vácha, syn pana kováře. Pan Vácha nám ukázal výheň, kde topí výhřevným černým uhlím. Železo se tu taví při 1200 stupních a čtyři kluci z osmičky si hned mohli vyzkoušet, jak železo kout. Viděli jsme, jak se mění vlastnosti železa, když se zahřívá. Poučili jsme se, že když tlučeme do železa kladivem, vzniká tření a tím další teplo. Železo při chladnutí mění barvu – zlatá, modrá, fialová, černá. TEPLO, které naše těla přijala v kovárně, nám ale vydrželo jen chvíli, protože jsme ho rychle předali venkovnímu vzduchu :) Foto ve "Fotogalerii".

Mgr. Jan Kotěra


.

OKRESNÍ FINÁLE VE STOLNÍM TENISE

Ve čtvrtek 19. října 2017 se naši chlapci ze 7. třídy zúčastnili Okresního finále ve stolním tenise, jehož pořadatelem jsou OR AŠSK Litoměřice, Gymnázium J. J. Litoměřice a TTC Litoměřice. V kategorii III. mladší žáci dosáhli vynikajícího výsledku, když za žáky vítězného týmu ze ZŠ Boženy Němcové v Litoměřicích obsadili druhou pozici a získali tak stříbrný pohár. Tým tvořili: Štěpán Machaj, Lukáš Čermák, Šimon Krupička a kapitánem byl Jakub Hamouz. Ještě jednou blahopřejeme a těšíme se na další úspěchy. Diplom v sekci "aktuality".

Ing. Libor Tišler

foto_tenis


.

BĚH NA MOSTNOU HORU

Ve čtvrtek 19. října 2017 se žáci 2. až 9. třídy zúčastnili běhu na Mostné hoře v Litoměřicích (E. Božíková, L. Jaroš 300 metrů, V. Hamouzová, L. Albrechtová, V. Erbenová F. Rajman, M. Efler – 400 metrů, L. Samková, V. Valentová, H. Holubová, M. Budka, T. Korba, B. Rajmanová – 500 metrů, Š. Šulevková, V. Polyakov, B. Mikinová – 1000 metrů). Počasí závodníkům moc nepřálo, bylo sychravo a chladno, ale to je nezastavilo. Z celkového počtu 250 závodníku, získalo 6 žáků naší školy medaili. Jmenovitě V. Erbenová, Š. Šulevková 1. místo, B. Mikinová 2. místo, E. Božíková, L. Albrechtová, H. Holubová 3. místo. Všichni závodníci obdrželi nemalé občerstvení a medailisté věcné ceny. Všem zúčastněným gratulujeme. Diplom v sekci "aktuality" a foto v menu "Fotogalerie".

Mgr. Tereza Hotová


.

72 HODIN PROTI LHOSTEJNOSTI

Již po šesté jsme se 13. října 2017 zapojili do celorepublikové akce 72 hodin proti lhostejnosti a letošním mottem naší školy bylo: „Ptactva a zeleně není nikdy dost“. Jednotlivé třídy měli různé aktivity.

Žáci 1. a 3. třídy nejdřív vydrolovali zrní z klasů obilí, které jsme vypěstovali na školní zahradě. Pak naplnili krmítka z PET lahví, které vyrobili žáci 4. třídy, pověsili je v areálu školy a následně hledali, kde jsou umístěny ptačí budky.

Žáci 2. třídy vyráběli krmítka pro ptáčky z kelímku od jogurtu a plnili je směsí semínek a tuku. Tyto krmítka pověsí v areálu školy, až začne mrznout.  Navíc ještě pleli záhon před školou.

Žáci 4. třídy vyráběli krmítka pro ptáčky z PET lahví. O své výrobky se podělili s žáky 1. a 3. třídy a na oplátku dostali zrní. Společně rozmístili krmítka v areálu školy.

Žáci 5. třídy hrabali listí v areálu školy a vedli si velmi dobře.

Šesťáci vysadili dvě třešně do našeho ovocného sadu, okopali ovocné stromky, ke kořenům navezli spadané listí a čistili od plevele keře podél plotu.

Žáci 7. třídy pracovali na obecním hřišti – čistili běžeckou dráhu a kamínky do plevele.

Osmáci vyčistili ptačí budky, které jsme v areálu školy umístili v loňském roce. Doryli školní záhon a zaseli ozimy.

Žáci deváté třídy sázeli na hřišti okrasné keře, vyčistili doskočiště a vypleli plochu u vstupního kamene.

Všem zúčastněným náleží pochvala za dobře odvedenou práci a rodičům poděkování za zapůjčení nářadí. Foto ve "Fotogalerii".

Bc. Jarmila Sedláková


« | 1 2 3 | »